“ KİŞİSEL BAĞIMLILIKLARIMIZ” SÖYLEŞİSİ VE İMZA GÜNÜ

Haber: Seda Liman ZENGİN- Gelibolu Sağlık Hizmetleri Destekleme Geliştirme ve Güçlendirme Derneği tarafından düzenlenen Sosyolog- Yazar Yusuf Özkan Özburunla söyleşi ve imza gününe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Sosyolog- Yazar Yusuf Özkan Özburun ,Pazar günü Öğretmenevi’nde saat 14:00’te verdiği söyleşi ve imza gününde “Kişisel Bağımlılıklarımızı” konu alan bir söyleşi programı sundu.
Gelibolu Sağlık Hizmetleri Destekleme Geliştirme ve Güçlendirme Derneği Üyelerinden Berrin Girgin program öncesi konuşmasında; ” Derneğimiz son 6 yılda yapılan bağış destekleriyle 700 bin TL birikimiyle öncelikle Gelibolumuzun acil ihtiyacı olan DİYALİZ ÜNİTESİ’nin açılmasına büyük gayret ve katkı sunarak hizmete açtırmıştır. Derneğimize olan güven sayesinde 5QRUZ Makinesi DİYALİZ ÜNİTESİ’ne bağışlanmış ve iç mefruşat, mobilyasını Gelibolu Esnafının ve halkının desteğiyle tamamlanmıştır.
Yine bağışlarla Gelibolu Şehit Koray Onay Devlet Hastanesi Kardiyoloji Bölümü için DOPPLER cihazı alınmış, diş hekimliğine tam donanımlı diş, göz katarak ameliyatları için alzem olan cihaz alımı, ortapedi ameliyatları için Artroskopi cihazı, yoğun bakım ünitesi, bu bağış ve çalışmalarla gerçekleştirilmiştir.Ayrıca 1 adet evde bakım hizmet aracı,1 adet diyaliz ünitesine hasta bakım servis aracı temin edilmiştir.Bunların gerçekleştirilmesinde başkanlık, bizlerinde çok büyük destekçisi olan sayın Yalçın Koral’a, maddi desteklerini bizlerden esirgemeyen güzel yürekli bağışçılara mizaen kalbi duygularla, minnetle vede dua ile anıyoruz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.
Girgin’nin konuşmasının ardından, Özburun’a Gelibolu Sağlık Hizmetleri Destekleme Geliştirme ve Güçlendirme Derneği Başkanı Yalçın Koral tarafından, söyleşi öncesi plaket takdim edildi.
Sosyolog- Yazar Yusuf Özkan Özburun söyleşisinde “İnsanların sürekli kendilerini güncellemesi gerektiğini ,beynin yeni bağlar kurmazsa kendi kendini imha ettiğini ifade ederken,çağın ruhunu anlamak adına ne iş yapıyorsak yapalım ilk başta insan ruhunu anlamamız gerektiğini,gözlemci olmamızı ifade etti.
Söyleşisinde kişisel bağımlılıklarımızın altında yatan nedenlere dayanan, yetersiz sevgi, aşırı sevgi ve aşırı disiplin konularına da değinen Özburun, bunu günlük hayatımızdaki örnekleri betimleyerek davetlilerine aktardı.
Dini ve toplumsal baskıların insanlar üzerinde çeşitli takıntılara sebep olup, gevşek disiplinli insanların sonuç itibariyle bağımlılığa yatkın olduğunu ifade eden Özburun; “Kendinizi geliştirin.Alet çantanızı ne kadar geliştirirseniz, kendinizi de o kadar geliştirmiş olursunuz.” diyerek insanların kendilerini durmaksızın geliştirmelerini aksi takdirde günümüzün hastalığı alzheimer hastalığından kaçamayacağımızı da ifade etti.
İnsanların “kişisel bağımlılıklarını” konu alan söyleşi programı oldukça verimli geçti. Söyleşi programı sonunda Sosyolog- Yazar Yusuf Özkan Özburun okuyucularına kitaplarını imzaladı, davetlilerinle bol bol fotoğraf çektirdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.