Kızılay Haftası Programı Düzenlendi

Haber: Seda Liman ZENGİN- Her yıl 29 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay haftası bu sene ilçemiz Gazi Süleyman Paşa İlkokulu’nda kutlandı.Her yıl 29 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay haftası, bu sene ilçemiz Gazi Süleyman Paşa İlkokulu’nda kutlandı.
Program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.Ardından Kızılay Haftası konulu program okul öğrencilerinin oratoryo gösterileri ve şiir okumaları ile devam etti.
Programda Kızılay Haftası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.Buna göre resim yarışması birincisi Gazi Süleyman Paşa İlkokulu 2/B sınıfından Deniz Karanfil,ikinci Gazi Süleyman Paşa İlkokulu 2/B sınıfından Nehir Maltepe, üçüncü 75.Yıl Cumhuriyet İlkokulu 1/D sınıfından Eymen Bektaş oldu.Mansiyon ödülünü ise75.Yıl Cumhuriyet İlkokulu 1/A sınıfından Özge Sağdıç’a takdim edildi.
Kızılay Gelibolu Şube Müdürü Fahrettin Öztürk Kızılay Haftası Konulu konuşmasını sunmasıyla devam etti.
Öztürk konuşmasında “Türk Kızılayı 1868 yılında yaralı askerleri kurtarmak amacıyla doktor Abdullah Bey,doktor Marko paşa, doktor Kırımlı Aziz Bey ve Serdar Ekrem Ömer Paşa tarafından kurulmuştur.1935 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk derneğe Kızılay ismini verdi.Kızılay 1868’den bugüne birçok savaş ve afetle binlerce insan yardıma koşmuştur.Türk Kızılaylı temel ilkelerimiz olan insanlık,ayrım gözetmemek,tarafsızlık, bağımsızlık,hayır kurumu niteliği, birlik ve evrensellik ilkelerinden asla taviz vermemiştir.
Türk Kızılay’ı bağımsız bir grup olan hiç bir şekilde kazanç amacı gütmez ve gönüllü olarak hizmet verir.Amacımız insan onurunu korumaktır.Unutmayın başka Kızılay yok! Hepimizin bir gün Kızılay’a ihtiyacı yok.”dedi.
Konuşmanın ardından program Kızılay Gelibolu Şubesine kan bağışında bulunanların ödüllerinin verilmesi ile devam etti.
Kan bağışında plaket ödülünü, İrfan Çevik ve Suat Alsan aldı.
Altın madalya ödülünü ise; Şenol Genç ve Muharrem Atıcı aldı.
Gümüş madalyayı Şinasi Altınkuş,İsmail Dikbaş,Olcay Zehir, Murat Aydemir,Murat Baki Tümer ‘e takdim edildi.
Bronz madalya ödülü, Metin Paşalı, Emel Akın,Emre Ak, Mustafa Özmen,Mehmet Koç, Hasan Murat Doluel,Mehmet Bilgin, Emir Özkan,Ufuk Obalı,Cemil Akıllı,Şaban Yılmazer,Nedim Kuşkonmaz,Serap Şahin,Mustafa İsmail Yüzüak,Semra Anahtarcı, Nihat Doğan,Kadir Aydın,İmdat Ergün,Mestan Cida,Alaattin Berber,Coşkun Zengin ‘e takdim edildi.
Kızılay Haftası dolayısıyla ve kök hücre bekleyen Güneş Uyanık için Kızılay Tırı kan bağışcılarına okul bahçesinde kapılarını açtı.Okul velileri ve birçok vatandaş kan bağışı ve kök hücre bağışında bulundu.
Kızılay Haftası dolayısıyla düzenlenen programa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Arzu Yücsoy, Ahmet Can, Kızılay Gelibolu Şubesi Koordinatörü Fahrettin Öztürk, Okul Müdürleri ,Kan bağışçıları ve çok sayıda veli katıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.