CHP İlçe Başkanlığı’ndan Çelenk Sunumu

Haber: Caner AKŞİT-
CHP İlçe Başkanlığı dün Atatürk’ün 81. ölüm yıldönümü nedeniyle iskele meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma programı düzenledi.Ata anıtına çelenk sunumu sonrasında , saygı duruşu ve İstiklal Marşımız söylendi hemen ardından CHP İlçe Başkanı İsmail Parlak günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi.
Parlak konuşmasında ; “Bugün burada Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlaşının 81.Yıldönümü anmak ve mirasına olan minnettarlığımızı ifade etmek için toplanmış bulunmaktayız.
Mustafa Kemal Atatürk, vatanına ve milletine çok yüce duygular ile bağlı, vatan müdafaasını herşeyin üstünde tutan, ulus sevgisi kıyaslanmayacak bir tutku derecesinde olan, maddi ve manevi tüm varlığını çok sevdiği milletine adamış eşsiz bir lider, mümtaz bir devlet adamı, büyük bir komutandır.
Aynı zamanda Kurtuluş Savaşı’na yön vermiş, milleti ile birlikte “ya istiklal ya ölüm” parolası ile hareket ederek, zaferin kazanılmasında en büyük pay sahibi olmuştur.
Büyük Önder Atatürk, Kurtuluş Savaşı sonrası elde edilen başarının yeterli olmadığını düşünerek yapılması çok zorlu olan bir çok devrimler gerçekleştirilmiştir.O’nun Türk Milletine en büyük armağını Türkiye Cumhuriyetini kurmak olmuştur.
Gerçekleştirdiği devrimler ile Türk milletine çağ atlamış, Türkiye Cumhuriyetini dünya ülkeleri arasında saygın bir hale gelmesini sağlamıştır.
Atatürk gibi insanlar, bir nesli için doğmadıkları gibi, belli bir devre içinde doğmazlar; Onlar önderlikleri ile yüzyıllarca milletlerin tarihlerinde hüküm sürecek insanlardır.
Hayatının en son anına kadar ülkesine hizmet etmiş olan bu büyük insan; “Benden sonra beni benimseyemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar” demek suretiyle çıkılmasını arzu ve temenni etmiştir.
İşte, 10 Kasım’lar bu yüzden milletçe tuttuğumuz yasa rağmen; Atatürk’ün fikirlerinin daha iyi anlaşılarak tatbik edileceği günler olmalıdır.Bugün bizler onu her zamankinden daha iyi anlayarak, düşüncelerinden daha iyi istifade ederek, bilimin ışığında ülkemiz ve milletimiz için daha iyi neler yapabilirz onu düşünmeli ve zaman geçirmeden işe koyulmalıyız.
Her Kasım’ın üzerimize oşuşturduğu kaçınılmaz hüzne rağmen, anlam ve önemi bakımından büyük bir gün olduğunu sanırım artık daha iyi anlıyoruz.Atatürk’ün izinde yürüyen ve ulaştığı çizgiyi daha ileriye götürebilecek bir kuvvetin varlığını damarlarında hisseden Türk gençliği, kendisine yakışan başarıyı elde etmekte ve etmeye de devam edecektir.
Büyük kurtarıcımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk!
Sen ebedi istirahatgahında rahat uyu!Bizler emanetin olan Türkiye Cumhuriyeti’ne her zamanki gibi gönülden sahip çıkarak, sana layık bir millet olmaya devam edeceğiz.Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.Ruhu şad olsun.”diyerek sözlerini sonlanrırıken, çelenk sunma programı da sona erdi. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.