Başkan’da Konuştu!

Röportaj: Recep Yüzüak- Evreşeli Erdoğan Burgu’nun Cuma günkü röportajının ardından anlattıklarını Başkan Soyuak’a da sorduk.
Neydi 1 Nsan 2019 günü olanlar? Belediye binasında neler oldu? Koparılan fırtınanın aslı, astarı nedir?Bu gece birde sizden dinleyelim mi? Dedim. Evreşeli Erdoğan Burgu’nun Cuma günkü röportajının ardından anlattıklarını Başkan Soyuak’a da sorduk.
Neydi 1 Nsan 2019 günü olanlar? Belediye binasında neler oldu? Koparılan fırtınanın aslı, astarı nedir?Bu gece birde sizden dinleyelim mi? Dedim.
Başkan Kamil Soyuak, önce bu konuda konuşmak istemediğini belli edercesine acı bir tebessümle güldü, başını salladı ve iki elini ağzına doğru getirerek;
-Ben bu konuda konuşmak istemiyorum.Siz israr ediyorsanız elbette benimde söyleyeceklerim var.Görüyorsunuz işte, olayın kahramanı olan Erdoğan Burgu’nun anlattıklarından sonra benim söyleyecek çok sözüm yok…
O geceden değil, 31 Mart gecesinden 1 Nisan gecesinin olayları belliydi.
Seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte olay çıkartmayı kafalarına koyanların yazdığı senaryoyu oynadılar.
Evreşe’de seçimlere daha 20 gün varkende ben size seçimleri 200 oy farkıyla kazanacağımı söylemiştim.Burası küçük bir belde, buradaki seçim sonuçlarını burada siyaset yapanların bilememesi söz konusu olmamalıdır.
Vatandaşlara öylesine baskılar uygulandı ki; insanlarımız bize gelip seçimlerin biran önce bitmesini istiyoruz, diyorlardı.
Ne ben, ne arkadaşlarımız asla böyle bir sözün sahibi olmadık.
O arkadaşımızın evinin yapılması içinde neler yaptığımızı zaten kendi anlatmış.Neden yıkacağız? diyelim.Onu yıkarsak;
Onlarca garibanın evinin yıkılması lazım.Biz, o gece sabırla, inatla bize yapılmak istenenleri sukunetimizle, bertaraf ettik.
Geçmişte Evreşe’de oynanan oyunların yeniden oynanmasını isteyenlere fırsat vermemek için direndik.
-Peki, bu mesele kapandı mı?
-Bir mesele zaten yoktu.Herşeyi itiraf eden bir kardeşimize artık söylenecek bir sözümüzde olamaz.
Af dileyene, dilde bilenmez, elde bilenmez.Önemli olan bu olayın gerçekliliğinin geçte olsa 7 ay sonra anlaşılmasıdır, diyor.
Başkan, “Bu konu kapanmıştır.Biz zaten açmadık ki kapatalım diyelim.Açan da, yapanda, kurgulayanda vardı, şimdi herşey deşifre oldu.Önemli olan iyilik, güzellik ve doğruluktur, diyor. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın