Bir Yıldır Adı Konmayan Diyaliz Merkezine Ad Bulundu; “Gelibolu Devlet Hastanesi Şehit Koray Onay Diyaliz Merkezi”

Açıldığı günden bugüne adı konmayan Gelibolu Diyaliz Merkezi’ne geçtiğimiz hafta Şırnak’ta şehit olan evladımız Koray Onay’ın adı verildi.
Bu konuda bir açıklama yapan Devlet Hastanesi Dernek Başkanı Yalçın Koral, “Uzun süredir diyaliz merkezimize bir ad koyamamıştık. Son günlerde bir ad konması için çabalar harcarken, ilçemizi ve ülkemizi derinden sarsan Şırnak şehitlerimiz haberi ile sarsıldık.
İlçemizden de bir evladımızın 13 şehidimizden biri olması hemen aklımıza “Şehit Koray Onay Diyaliz Merkezi” adını düşürdü ve karar verilerek bu adın önümüzdeki günlerde yapılacak bir tören ile yerine konarak, şehidimizin adını yaşatmaya karar verdik.” dedi.
Dernek Başkanı Koral, “Yapılacak törene Çanakkale Milletvekili Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, CHP Çanakkale Milletvekilleri Bülent Öz ve Muharrem Erkek, Vali Orhan Tavlı, 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral İzzet Çetingöz ve halkımızın katılımı ile “Koray Onay” adını ölümsüzleştireceğiz.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın