Pazarın şampiyonu kıl biber: Kilosu 25 TL

Salı ve Cumartesi pazarının şampiyonu kilosu 25 TL’den satılan ’kıl biber’ oldu. Üç tane birer 1,5 TL’ye satılıyorCumartesi günü sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılması ile beraber ilçemizdeki vatandaşlar soluğu pazarlarda aldı. Pazara gelen vatandaşlar, fiyatları görünce adeta şoke oldu. Daha önce kilosu 4 TL olan biberin fiyatı 25TL’yi buldu. Her hafta 15-20 kasa biber getiren pazarcılar ise bu hafta 3 kasa getirebildiklerini söyledi.
Bibere rağbet olduğunu ancak fiyatı duyan vatandaşlarını kaçtığını söyleyen pazarcı Zülfikar Dizman , “Aşırı derecede bir yoğunluk yok şuan pazarda. Vatandaşlar artık bilinci ne yapacağını biliyor. Genelde marketlere gidiyordu insanlar, şimdi orada da fiyatlar yüksek olunca pazarı tercih ediyorlar. Bu haftanın şampiyonu kıl biber kilosu 30 TL. Her zaman 15-20 kasa getirdiğimiz biberi bu hafta 3 kasa getirdik. Bibere rağbet çok ama 25 TL’yi duyan kaçıyor. Vatandaşlar ya yarım kilo alıyor ya da 5 TL’lik alıyor. İhtiyacı kadar alıyor. Fiyatlar halkımız için yüksek. Limon fiyatları bu ara çok yükseldi. Şuan vatandaşların alacağı şey patates, soğan” dedi.
Pazarda her şeyin ateş pahası olduğunu söyleyen bir vatandaş ise, “3 tane biber 1 buçuk TL, domates 5 TL olmuş. Patlıcan 8 TL, patatese bakıyorum 2 buçuk TL her şey ateş pahası” diye konuştu.
Pazardaki fiyatlar ise şu şekilde: Domates 5 TL, salatalık 5 TL, kabak 5 TL, portakal 6 TL, elma 6 TL, muz 12 TL
, patates 2,5, soğan 2 TL’den alıcı buluyor.Haber: Seda LİMAN ZENGİN

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.