YILDIRIM AKBULUT VEFAT ETTİ.!

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut, tedavi gördüğü Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 86 yaşında hayatını kaybetti. Yıldırım Akbulut 1935 tarihinde Erzincan’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Yıldırım Akbulut, 80’li ve 90’lı yıllarda Türk politikasının önde gelen isimleri arasında yer aldı. Anavatan Partisi Genel Başkanı, İçişleri Bakanı, Başbakan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve Başkanı olarak görevlerde bulundu.
YILDIRIM AKBULUT KİMDİR?
1935 tarihinde Erzincan’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Yıldırım Akbulut, 80’li ve 90’lı yıllarda Türk politikasının önde gelen isimleri arasında yer aldı. Anavatan Partisi Genel Başkanı, İçişleri Bakanı, Başbakan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve Başkanı olarak görevlerde bulundu.
POLİTİKA HAYATI
Başbakanlık ve Anavatan Partisi genel başkanlık görevini 1989–1991 yılları arasında sürdüren Akbulut, 1987–1999 ve 1999–2000 yılları arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı görevini üstlenmiştir.
MANAP’ın kuruluşunda Erzincan teşkilatını oluşturan ve il başkanlığı görevini üstlenen Akbulut, 1983 seçimlerinde ANAP Erzincan Milletvekili olarak TBMM’ye girdi. Özal hükümetinde İçişleri Bakanlığı yapan Akbulut, iki kez de TBMM Başkanlığı görevini üstlendi.
Özacar’ın Başsağlığı Mesajı

Özacar Eski Başbakan Yıldırım Akbulut’un vefatı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Özacar mesajında; “Türiye Cumhuriyeti eski Başbakanlarından ve TBMM eski başkanlarından #YıldırımAkbulut’un yaşamını yitirdiğini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”ifadelerine yer verdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.