Gazi Süleyman Paşa İlköğretim Okulu Öğrencileri 23 Nisan’ı Coşkuyla Kutladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle ilçemiz Gazi Süleyman Paşa İİköğretim Okulunda tören düzenlendi. Törene Gazi Süleyman Paşa İlköğretim Okul Müdürü Orhan Keskin, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılım sağladı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri renkli görüntülere sahne olurken, anne ve babalar çocuklarını doyasıya izlediler. Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayıp günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Okul Müdürü Orhan Keskin yaptı.

Keskin Konuşmasında; “Yeni Türkiye Cumhuriyeti ve bizler için büyük bir güne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. 98 yıl önce bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan ilk milli meclis olan ve Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında büyük rol oynayan Türkiye Bütük Millet Meclisi’nin açıldığı gündür bugün. 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmıştır. Atatürk 23 Nisan günü bayram yapalım diye çocuklara bu günü armağan etmiştir. Bu bayram dünyada var olan tek çocuk bayramıdır. Sevgili misafirler, öğretmenlerim ve öğrencilerim gün milli birlik ve beraberlik günüdür.
Milli birliğimizi ve beraberliğimizi bölmeye çalışan unsurlarımıza fırsat vermeyelim. Çanakkale Şavaşı’nı, Kurtuluş Savaşı’nı, 15 Temmuzu unutmayalım. Bizi yıkmaya çalışan bölücü örğütler ve düşmanlara karşı her zaman vatanını seven, koruyan milli şuur ve birliğinden vazgeçmeyen bireyler olalım.
Çocuklar gün sizin gününüz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve bizlerin sizlerden beklentisi ülkemizi dünyanın en güçlü ülkesi yapmak için çalışmanız çalışmanız çalışmanızdır.
Hızla değişen bu dünyada ülkemizin adını bilimde, fende, teknolojide, sanayide ve en önemlisi eğitimde altın harflerle yazdırmanızdır. Hepinizin bayramını en içten duygularımla kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi.

Törenin sunuculuğunu okul öğrencisinin yaptığı kutlamalarda, çocukların yaptıkları birbirinden güzel gösteriler, büyüklerin alkışları ile karşılık buldu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından okul öğrencileri arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Okul Müdürü Orhan Keskin tarafından plaketleri verildi. Daha sonra okulun ana sınıfı ve diğer öğrencilerin gösterileri renkli görüntülere sahne olurken katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.
Haber:Aliye GERGİN

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.