Kim Bu Memleketin Sorumlusu?

Gelibolulular Canından Bezdi, İskeleye Giden Trafik Bıktı Usandırdı

Sorumlusu Kaymakamlık mı, belediye mi? Allah aşkına şu basit iş halledilmedi gitti.
Eceabat – Çanakkale hattının tırlara kapatılması sonrası Gelibolu trafiği milleti canından bezdirdi. Saman kamyonundan doğalgazına, benzininden yağına, sebzesinden dinamitine yüklü tüm kamyonlar ve tırlar her an bu sıkışık trafik içinde patlamaya hazır birer bombalar.
Biz uyarmaya usandık, vatandaş derdini anlatacak makam bulamıyor.
Şehre girmek isteyen vatandaşlar da, turistler de bazen saatlerce 3-5 kilometrelik kuyruklara kısınca saatlerce beklemek zorunda kalıyorlar. Araç kuyruklarının kontrolünü yapacak ve kuyrukların sorun olmasını önleyecek hiç bir planlı yaptırım yok. Belediye zabıtası ile emniyet trafik polisleri arasında hiç bir koordinasyon yok. Kimin neresini düzen altına alacağını her iki birim de hangi bölgeyi kontrol altında tutacağını bilmiyor.
Emniyet bu iş belediyenin derken, belediye bı iş bizim değil, yol Karayollarına ait, bizi ilgilendirmiyor, diyerek sıyrılmaya çalışıyor. Vatandaşlar her gün gazetemizi bu konuda onlarca kez arıyor.
ALLAH AŞKINA!
Değerli büyüklerimiz, değerli yöneticilerimiz bu işi düzene sokmak gerçekten çok mu zor?
Allah aşkına diyen ve isyan eden vatandaşlara çare bulun. Meydana gelebilecek bir tanker kazasının ya da bir yangının bu sıkışık ve karmaşık trafikte nelere mal olacağını lütfen farkedelim ve başta Sayın Kaymakamım olmak üzere her sorumluluğu bulunanın bu işi sahiplenmesini bekliyoruz.
Dün yine TMO’dan başlayarak çift taraflı kuyruk sahipsiz idi. Trafik arap saçıydı. Vatandaşlar yollarda kavga ediyor, birbirleri ile isyan şarkıları söylüyorlardı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.