Hamzakoy Plajı Yoğun İlgi Görüyor

Belediye tarafından geçtiğimiz yıl düzenlenerek tamamı ücretsiz olarak hizmete sunulan ve mavi bayrakla taçlanan Hamzakoy Halk Plajı, yerleşik ve günübirlik tatilcilerin yoğun ilgisi ile adeta dolup taşıyor.
12 Eylül askeri darbe sonrasında merhum başbakanlar Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit’in eşleri ile birlikte zorunlu olarak misafir edildiği Hamzakoy, adından bugünlerde bakımlı Halk Plajı ile bahsettiriyor.
Belediye tarafından geçtiğimiz yıl düzenlenerek ücretsiz olarak kullanıma sunulan 750 metre uzunluğundaki Hamzakoy Halk Plajı, yoğun sıcakların yaşandığı yaz mevsiminde vatandaşların adeta akınına uğruyor.

Haftanın yedi günü saat 10.00 ile 18.00 saatleri arasında hizmet veren, iki yıldır mavi bayrakla taçlanan plajda, vatandaşlara 300 adet şemsiyenin yanı sıra duş ve benzeri hizmetlerden hiçbir ücret ödemeden yararlanma imkanı sağlanıyor. Çanakkale Halk Sağlığı laboratuvarında her hafta deniz suyu temizlik oranı ölçümlerinin analiz edildiği, can kurtaran dahil olmak üzere diğer güvenlik, temizlik ve ilgili kriterlerin yerine getirildiği plaj, ince kumlu oluşu ve berrak suyu ile de tercih ediliyor.
Türkiye’nin birçok yerinde plajların Gelibolu’da olduğu gibi ücretsiz işletilmediğine dikkat çeken Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, bu hizmeti ücretsiz ve en güzel biçimde vermekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti.
Başkan Özacar,
“Hamzakoy Plajı’na gelen yaşlı ve engelli tüm vatandaşların suya daha rahat girebilmesi için denize kadar uzanan rampalar yer almaktadır. Rahat ve güvenli bir şekilde kullanılabilen plajın içerisinde ayrıca güneşlenme alanları, WC’ler, duş ve soyunma kabinleri, yeme içme birimleri bulunmaktadır. Plajımız çocuk, aile, genç, yaşlı, engelli vatandaşlarımız özetle herkes için uygun durumdadır.” dedi.
Haber:Cevriye ŞAHİN

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.