Belediye Aşure İkramında Bulundu

İlçemiz Belediyesi, Muharrem Ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramını bu yıl da sürdürdü. Belediye Başkanı Özacar, geleneksel hale getirilen 5 bin kişilik organizasyonda birlik ve kardeşlik vurgusunda bulundu.
Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, Salı pazarında ve çarşı bölgesinde kurulan stantlarda hazırlanan aşureyi belediye meclis üyeleri ve belediye çalışanları ile birlikte ikram etti.
Muharrem ayının hem insanlık tarihi, hem İslam tarihi açısından önemli bir ay olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Özacar, “Belediye olarak geleneksel hale getirdiğimiz etkinliğimizi sürdürerek, halkımıza aşure ikram ediyoruz. Bundan halkımız da biz de çok memnunuz. Aşure berekettir, paylaşımdır, hoşgörüdür, insanlığın ortak kültürel mirasıdır” vurgusunda bulunarak Muharrem ayının tüm insanlığa barış getirmesi dileğinde bulundu.
Bu arada Salı pazarında kurulan standı Tekirdağ’a giderken ilçeye uğrayan Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, CHP Gelibolu İlçe Başkanı Nevzat Kaya ile birlikte ziyaret ederken, kendisine de aşure ikram edildi.Diğer yandan çarşı bölgesinde, kazandan kepçe ile aşure ikramını sürdüren Başkan Özacar, “Aşure bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini anımsatır. Bu yüzden bugünün anlamı çok değerlidir. Bu paylaşım, hoşgörü ve ağız tadımız hiçbir zaman bozulmasın.” mesajını verdi.
Vatandaşlar da iki noktada yapılan aşure ikramına oldukça ilgi göstererek, Başkan Özacar’a bu ikram dolayısıyla teşekkür ettiler.
Haber:Aliye GERGİN

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın