Özler Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Gelibolu Müftüsü Dr. İbrahim Özler, Gelibolu İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile sohbet etti. Düzenlenen sohbet programına öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Müftü Özler gençlere birtakım tavsiyelerde bulunarak; ilk insan olan Hz. Âdem (as)’in aynı zamanda ilk peygamber olması gerçeğinden hareketle Allah (cc) bizlerden peygamberleri örnek almamızı istiyor. Dolayısıyla peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’in ve diğer peygamberlerin hayatını önce bol bol okumalıyız, anlamalıyız ve daha sonra da hayatımıza tatbik etmeliyiz dedi.
Müftü Özler konuşmasının devamında; kıymetli gençler, sizler belli bir yaştasınız.. Ben kimim ve ne için yaratıldım diye kendimize soralım. Kul olarak başta Allah (cc)’a, kendimize, ailemize ve çevremize karşı belli başlı görevlerimizin olduğunun bilincinde olalım. Yaşadığımız çağın beraberinde getirdiği birtakım problemlerin çözümünde sizin gibi değerli beyinlerin katkılarına çok ihtiyacımız var. Onun için de çok iyi okumalı ve oldukça yoğun bir çalışma içerisinde olmalısınız şeklinde tavsiyelerde bulundu.
Düzenlenen program, öğrenciler tarafından yöneltilen soruların da cevaplandırılmasının ardından iyi dilek ve temennilerle birlikte sona erdi.
Haber:Cevriye ŞAHİN

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın