Kur’an Kursu Öğrencilerinin Becerileri

Gelibolu İlçe Müftülüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren 4-6 yaş Kur’an kursu öğrencileri tarafından her gün yeni bir etkinlik yapılıyor.

Gelibolu İlçe Müftülüğü tarafından 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik açılan Kur’an kursunda eğitim-öğretim hizmetleri devam ediyor. 4-6 yaş grubundaki çocuklar büyük bir istekle aksatmadan devam ettikleri kursta her gün yeni şeyler öğrenmenin de mutluluğunu yaşıyor.
Gelibolu Müftüsü Dr. İbrahim Özler’den alınan bilgiye göre; kursta Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hazırladığı ders kitapları takip edilmekle birlikte çocukların seviyelerine uygun hikaye ve oyunlarla ayrıca birtakım el becerileri ile kendilerine lazım olacak dini, milli ve ahlaki kurallar öğretilmekte, bunun yanında Kur’an-ı Kerim elifbası da tanıtılmaya çalışılmaktadır.
Vatandaşların da yoğun ilgisine mazhar olan Kur’an kursunda her gün çocuklara kahvaltı ve meyve verildiğini hatırlatan Müftü Özler; çocukların daha büyük başarılara imza atacağına inandığını belirtti.
Özler; kendisinin de zaman zaman ziyaret ettiği 4-6 yaş grubu Kur’an kursunda öğrencilerin kursa severek geldiklerini, kurs öğreticisi ve yardımcı personelin öğrenciler ile yakından ilgilendiklerini müşahede ettiğini söyledi.
Haber:Hilal GEZER

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.