Sokak İftarları Yerini Seçilmiş Davetlilere Bıraktı

Haber Merkezi-Belediye Başkanı Mustafa Özacar Ramazan Ayı’nda geleneksel hale getirdikleri bir buluşmayı daha gerçekleştirdiler. Özacar yaptığı konuşmada “Yaşamımda önemli yeri olan değerli büyüklerimiz ve muhtarlarımız başta olmak üzere kıdemli hemşehrilerimiz ile bir araya gelmekten büyük mutluluk duydum.” dedi.Özacar, geleneksel olarak yapmakta olduğu iftar yemeklerini bu yıl belediyedeki ekonomik sıkıntılar nedeniyle yapmayı düşünmüyordu Ama çevresinden gelen telkinlerle tekrar başlattı.
Özacar’ın daha önceleri sokak iftarları olarak her mahallede verdiği iftarlara mahalle sakinlerinden ihtiyaçları olanlar rahatlıkla katılabiliyorlardı.
Bu yılki programlamada davete bağlı iftarlar olunca vatandaşlardan ihtiyacı olanlar değil, seçmeli olanlar belediyenin iftarlarına katılabilir oldu.
Bu sene Belediyenin Ramazan iftarlarıyla ilgili olarak vatandaşların değerlendirmesi Özacar “Ramazanın kutsallığını oluşturan, yoksullara ve ihtiyaç sahiplerine verilmesi gereken iftar yemeklerini değil, çağrılan davetlileri seçiyor, imajı ortaya çıktı,”diyorlar. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın