10 Yıl Önce Açılan Okul Yıkılmaya Terkedildi

Var mısınız
Yok musunuz…?
İşte Size Yurt binası 2 ayda mükemmel bir öğrenci yurdu olacak durumda Yeter ki Milli Eğitim olur desin.

Recep YÜZÜAK-Yüksek öğretim kurumu öğrencileri için Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından kiralanan ve bir süredir Yüksek Okul öğrencilerinin yurt olarak kullandıkları, eski otel binasının depreme dayanıklılık raporu nedeniyle yeniden mukavele imzalanmaması sonucu; ilçede yeni aramalara girildi.
Bu güne kadar çoktan yapılması gereken işler olmasına rağmen hiçbir şey yapılmadan bugünlere gelindi. Ve şimdi herkes ne olacak sorusuyla karşı karşıya…
Dünkü haberimizden dolayı bizi arayan onlarca okurumuz bu konuyla ilgili yaptığımız yayından dolayı teşekkür ederek, derhal esnafların biraraya gelerek siyasilerin harekete geçirilmesi gerektiğini ve Gelibolu’nun yıllardır eksikliği olan bir yurt binasının yapılması için elllerinden ne geliyorsa yapabileceklerini söylediler.
Gazetemizi arayan AK Parti Başkan Yardımcısı Cahit Bilge’nin verdiği bilgiye göre, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile görüştüğünü, en kısa sürede Gelibolu’ya gelinerek kiralama yöntemiyle otel kiralanacağı ve olmazsa Hacı Kadın yolu üzerinde bulunan 15 Temmuz olaylarından sonra da devlet tarafından el konulan okul ve yurt inşaatının kısa sürede tamamlanarak hizmete sokulacağı haberi verildi.
Biz de Büyük Zafer Gazetesi olarak bunun zamanında ve hemen yapılacak bir iş olduğuna inanmıyoruz. Bu konuda bu güne kadar hiçbir girişimde bulunulmadığından dolayı da 75 günlük tatil içerisinde bu işin bitirilmesini imkan dahilinde görmüyoruz.
İŞTE SİZE YURTLUK BİNA
İlçemizde yapılmaması gereken yere Anadolu Lisesi binası yapanların sonuçta bugün terkedilmiş bina durumuna düşen binayı derhal gerekli tadilatları hızla yaptırdıkları taktirde 200 kişilik değil 500-600 kişilik bir yurut sahibi olunması işten bile değil.
Tüm Gelibolulu siyasilere sesleniyoruz ve seslenmeye de hergün devam edeceğiz. Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Sayın tüm bürokratlarım, Sayın İl Genel Meclisi Üyelerim, Sayın Belediye Meclis Üyelerim, Sayın büyük iddia sahibi STK’lar NEREDESİNİZ?
Derhal Gelibolu’nun esnafını, ekonomisini, turizmini düşünüyorsanız, kaybedecek bir dakikanız bile yok. Bunu bir fırsat bilerek derhal bu okulu 75 gün içerisinde dev bir yurtlar kurumu binasına mı çevirirsiniz, yoksa hayalini kurduğunuz yarım, sadece kabası bitmiş o bahis konusu binayı mı yurt haline çevirirsiniz bilmiyoruz ama bildiğimiz tek bir şey var, Gelibolu’ya bu olayı fırsat bilip derhal başka ilçelerde olduğu gibi “Cumhuriyetin tememlerinin atıldığı yer ” diye nutuklar attığınız Gelibolu’ya en az 500 kişilik bir yurt kazandırma zamanıdır. Yoksa bu milletin iki eli bu işi yapmayanların ya da savsaklayanların ellerinden tutacaktır.
Derhal STK’lara çok büyük hizmet düştüğünü ve bu işi gece gündüz demeden takip etmelerini bekliyoruz.
BÜYÜK ZAFER

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.