VATANDAŞIN HUZURUNU KAÇIRAN MOTORSİKLETLER TOPLANIYOR

Gelibolu İlçe Emniyet Müdürlüğü vatandaşların huzurunu kaçıran, ihbar ve şikayetlerin büyük bir bölümünü oluşturan kural tanımaz motosikletlerle ilgili olarak trafik ve karakol ekiplerinin yoğun çalışmalarının yanı sıra ilçemizde daha önce yapılmamış bir uygulamayı başlattı.

Emniyet Müdürü Şafak Özkan’ın talimatıyla sivil olarak görevlendirilen polisler, trafik ekipleri ile birlikte plakasız, ehliyetsiz, abart egzozlu motosiklet kullanıcılarını hiç beklemedikleri anda yakalıyorlar.

Vatandaşları rahatsız edici bu durumlara sebep olanlar artık polisin elinden kaçamıyorlar. Geçtiğimiz haftada ki uygulamada 20 motosiklet kullanıcısına işlem yapan ekipler toplamda 15.335 TL para cezası uyguladılar.

Ayrıca tescilsiz olan 14 motosiklet ise trafikten men edilip, kullanıcılarına da ayrıca para cezası uygulandı. Nereden ne zaman çıkacağı belli olmayan sivil ekiplerin çalışmaları neticesinde neye uğradıklarını şaşıran kural tanımaz motosiklet kullanıcıları bu uygulamadan tedirginler.

Geldiğimiz içinde bulunduğumuz yaz aylarında gürültü kirliliği yapan, tehlikeli araç kullanarak tedirginlik oluşturan motosikletliler, karşılarında emniyet personelinin aralıksız bulunacaklarını unutmasınlar diyen emniyet müdürü yetkilileri : “Vatandaşların huzuru için bu saygısız şahıslarla mücadeleye ara vermeksizin devam edeceğiz” dediler.

Bilinçli motosiklet sürücülerinin ailelerinin esnaflarımız ile birlikte tüm kamu görevlileri ve vatandaşlarımızın duyarlı hareket etmelerinin önemi vurgulandı.Haber:Caner Akşit

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın