BÖYLE GİDERSE HİÇBİR ŞEY GÜZEL OLMAYACAKTIR!

BÖYLE GİDERSE HİÇBİR ŞEY GÜZEL OLMAYACAKTIR!

Lütfen Beyler!
Tamam, Herşeyi biliyorsunuz da! Yalnız bir şeyi bilmiyorsunuz?
Sosyal Demokrat Belediyeciliğin birinci maddesi nedir? “DÜRÜSTLÜK! DÜRÜST OLMAK, DÜRÜST DAVRANMAK . EŞİTLİK , HERKESE EŞİT DAVRANMAK, diye başlayan ve birkaç sayfa yazabileceğimiz kadar da devam eden güzellikleri içeren bir belediyeciliği öğreten yazılı maddelerdir.
Bizim belediye başkanımız Sn.Özacar’ın,bu konuyu bizim bildiğimizin çok fevkinde bildiğine hiç kuşkumuz yok.
10 yıllık belediyecilik deneyimi, 30 yıllık siyasi birikimi, 20 yıllık ticari yaşamışlığa, onları da saysam 2-3 paragraf almaz.

Kısacası, Sn. Özacar hatasız nadir kullardan biridir. Hata yapmaz, hatayı kabul etmez (!) mi desek..?
Hiçbir zaman; onun doğrularından başka, kimsenin doğrusu olmadığına göre, o zaman Sn.Özacar’ı yanıltanlar var demek ki…! Bu yanıltanların bir kısmı, herkesin malumu olmasına rağmen, belediye meclisindeki, parti yönetimindeki birçoğunun dediği gibi, maalesef yüz yüze Özacar’ la konuşamadıkları da bir gerçektir.
Önceki gün, partililerin yoğun bulunduğu bir mekandaki konuşmayı, aynen birebir yazıyorum. Aynen;
“Özacar’ın ÇİZİĞİNİ yemeyeceksin. Bi kere çizdi mi, kıyamete kadar çizik kalırsın.!
Desene en yakın ağabeyleri, en sevgili hocaları bile nihayet bu noktaya gelmişler…
Belediye meclisindeki sıkıntılara da daha sonra ileride değiniriz de, bugünkü konumuz başka.
Önceki gün partinin kare kökleri konuşuyorlardı. Belediye zabıtasında 2 memur sahildeki kafeleri denetlemek üzere görevlendirilmişler. Sırasıyla iş yerlerinde rutin kontrollerini yapan bu memurlar, buldukları eksiklikleri tespit ederek, iş yerlerine gerekli işlemleri yapmışlar. Sıra, sıra giden 2 memur, sıradaki Atatürk Kültür Merkezi’ne de girerek orada da aynı kontrollerini yaptıktan sonra, oraya da bir tutanak tutarak verilen süre içinde tamamlanmasını isteyerek, galiba ufak bir ceza da kesmişler..!
Vay anam vay! Vay da vay!
Bu iki memurun başına gelmeyen kalmamış. Efendim siz nasıl belediyenin kafe olarak çalıştırdığı yere nasıl olur da ceza kesersiniz! Siz kim oluyorsunuz..!ve o görev yapan adamlar görevlerinden alınarak sürülmüşler.
Ben bunu duyunca,hemen konuşmaya müdahil oldum.
“Hayır” Özacar böyle bir hata yapmaz. Bilakis o iki memura takdirname yazmıştır, dedim.
Konuşanlar önce bana şaka yapıyorum sanıp gülerek baktılar. Benim ciddi olarak konuştuğumu anlayınca da ;Git…….. ve…… adlı memurları bul konuş dediler.
Benim söyleyecek sözüm yoktu artık..!
Ve dün karar verdim. İmamoğlu’nun konuşmalarını toplayarak CHP’li olmayan CE.HA.PE lilere, okumaları için bir kitapçık basarak, SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİĞİ öğrenmeleri için çalışmaya hemen başlayacağım.
Bu çevreni saran yalakalardan kurtulmadıkça, beraber çalıştığın insanlar seni eleştiremedikçe, sen insanların fikirlerine itibar etmeyip en azından onları dinlemedikçe ve “ bana akıl vermeyin, benim doğrularım var “dedikçe HİÇ BİR ŞEY GÜZEL OLMAYACAKTIR…! Sayın Özacar

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın