Yeri Geldikçe- 04.07.2019

MALUMUN İLANI OLDU!..

Bundan yirmi gün önce;(Bu yazıyı 12 Ocak 2019’da yazmıştım)
“Ak Parti de “Malumun İlanı Olacak!”‘ yorumunu yaparak, AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı Bülent Çetin olarak kararlaştırıldığını yazmış, ertesi günü çalan telefonlarıma da; “Benim istihbaratım böyle!” diyerek Bülent Çetin’le AK Parti’nin yarışacağını her sorana söylemiştim. Hatta adayın kendisi bile aday olacağına inanmamışken;Kendine “Kesin aday sensin!..” dedim.
Görünen köy kılavuz istemez. Serdar Doğanarslan’ ın adaylığını cesurca daha 2 ay önceden açıklamasından sonra, nedenini anlayamadığım bir “anti propaganda” başlatan parti içi ve dışı muhalefet; durmadı, yılmadı hep yeni bir aday arayışı içinde AK Parti’yi içten içe karıştırmaya devam etti.Tabii bunun altında belli çevrelerin yerel iktidarı ele geçirme planları vardı(!)
Acemice, hatta aptalca diyebileceğimiz Bizans oyunları ile hep istedikleri tek şey yönetimi ele geçirmekti.
Daha ilçe kongresinde başlatılan bu oyun; içten, dıştan acımasızca sürerken, AK Parti içinde nereye gidiyoruz?…endişesini getirdi. Yönetime gelenleri, 2.sınıf gören, kendilerini elit gören, kaymak tabaka 15 ay önce yönetimi devirmek için akıl almaz uydurma, saçma, içi boş yalanlarla yönetime de, onun başındakine de saldırarak bu oyunlarını sürdürdüler.
AK Parti İl Yönetimi şimdi de, Gelibolu’da yeni yönetimi ilan edecekmiş (!)Hiç şüphem yok, AK Parti’nin yeni yönetimi şimdiden belli. Bunu anlamamak için kahin olmaya lüzum yok…SKM’den belli değil mi? Ak Parti’de bu SKM ile bu seçime gitmekte, feci bir mağlubiyetin ilamıdır.
Gelibolu’yu hiç tanımayan, siyasetin “S” sini bilmeyen defalarca başarısız olmuş bir kadronun, Sayın Cumhurbaşkanının tabiriyle,
Ak Parti’yi Gelibolu’da metal yorgunlarıyla değil, pert olmuş aküye teslim etmiştir.
AK Parti’ nin adayı Bülent Çetin; heyecanlı, kazanacağına inançlı bir genç.
Beni ziyaretinde kendisine söylediğim şu cümlelere, bakın ne cevap vermişti:
“Bülent kazara seçimleri kaybetsen bile çıkarılacak yeni kararla tekrar TSO Başkanlığı’na dönebileceksin!” dedim.
Bana ne dedi biliyor musunuz?
“Abi bu karar beni bağlamaz, bu seçim kazanamayacaklar için, ben seçimleri kazandım abi!…”
Kendinden emindi. Yanındaki gazcıları fena gaza getirmişler.
Öyle olsa bile, bu şekilde bir aşırı güven, insanı yanlışa götürmez mi?
Gerçekten AK Parti’de, bu kazanı kaynatıp, yönetimi dağıtan adamlar, şanslarını hoyratça harcayanlar 1 Nisan’da aydıklarında yönetimde olmalarının zaferiyle mi yetinecekler?
AK Parti’de satranç oynanıyor.Bu masanın başında 2 kişi var!
İkisinin de gücü, sizi aşar.
Bakalım kim ŞAH MAT! Diyecek?
Bize göre; parantez içinde, bu da “Malumun İlanıdır!..”

Yukarıdaki yazıyı 12 Ocak 2019 Cumartesi günü yazmıştım. Aradan 78 gün geçtikten sonra yazdıklarımın hepsi doğru çıkmış ve yazımın başlığında olduğu gibi “Malumun İlanı” doğrulanmış oldu.
Şimdi de 2 ay oldu uyarıyorum, yine ısrarla bir yanlış oyun sahneye konmaya çalışılıyor. Yine; oyuncular aynı, oyun yazarları aynı, sonucu önceden belli olacak hataları yapanların, bir hata yapmaya hakları yoktur.
Bunu göremeyenler de aynı derece hatalıdır. Israrla, inatla bu işleri yapıyorsanız, siz gerçekten A.K.P.lilerden siniz.
Neden, çıkıpta doğruyu söylemek yerine arkadan dolaşarak puan toplamaya çalışıyorsunuz.
Neden, ille de ithal başkan, ithal yönetimlerle çıkar gruplarına siyaseti teslim etmeyi planlıyorsunuz..?
Ak Parti 31 Mart 2019 seçimlerinde Gelibolu’da %40 oy almışsa bunu nasıl aldığını, neden bu sıçramanın olduğunu siz nasıl analiz ediyorsunuz bilmiyorum amma, konuştuklarınızın tamamı saçma ve hayal ürünüdür.
Bu başarıda devamlılık isteniyorsa, gerçekten 29-30 Mart geceleri başkalarının yaptığı hataları çok iyi değerlendiren bir parti dışı grubun çabalarını görmeniz lazım.
Bu oyun alınmasının kendilerinin başarıları sananlar varsa; var ki öyle görünüyor, demek ki hala sonuçtan ders çıkaramamışlar.
Ak Parti, ancak 2024 seçimlerini kazanmak istiyorsa, buraya aklı başında, çıkar hesapları olmayan, amatör ruhla herkesi kucaklayacak, Gelibolu’ya hizmetler taşıyabilecek bir başkanı ve yönetimi getirmek zorundadır…!
Ak Partide, herkesin elini taşın altına koyarak iş yapmaları gerekirken, bir takım adamlar, üstelik önemli görevler üstlenmiş adamlar; gece başka, gündüz başka sahne alarak, otel lobilerinde,otel restaurantlarında aşkı memnuyu oynuyorlardı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın