GONK!

Çanakkale’de son iki yıldır, çok sert esen siyaset rüzgarları Sayın Ülgür Gökhan’ın, Sayın Bülent Turan’ı, makamında ziyareti ile birden yerini meltemlere bıraktı ve birden tansiyonu düşürdü.
Önceki günkü (Cumartesi) gazetemizde yayınlanan haberi okuyan aklı selim sahibi herkes, bu bahar havasından duydukları memnuniyeti gizlemedi ve paylaştı.
Genç ama; tecrübe ve akıl dolu açıklamalar yapan Bülent Turan, 31 Mart seçimlerinde yapamadığı kadar güzel bir dille çok büyük başarılı bir çıkış sergiledi ve herkesten;
“İşte olması gereken buydu!” dedirtti.
31 Mart öncesi 1 ay boyunca hep söyleyip, yazdığım “kemiksiz dilin yanlışlıklarıydı” Dilin yanlış kullanıldığı uyarılarımı tabi ki hiç kimse dinlemedi.(Fareli köyün kavalcısını kim dinler ki..!)
Gelibolu’da hava hala gergin. Kara kara bulutlar dağılmadı…Bulutlu bir hava hala devam ediyor.
Neye benzetiyorum biliyor musunuz?
Hani ayranı yok içmeye; her gün bonfile, kaymaklı koyun yoğurdu yermiş gibi kuru bir kibirin ve inatlaşmanın yaşanması misali, her iki tarafta biri birine poz yapıyor.
Geçmişte bir ara çok uğraşmama rağmen, yapılacak bir ziyaretin çok kapılar açacağına inandığımı, defalarca söylememe rağmen her zamanki gibi, çevresinden gelenlere kapalı tutum içindeki kişiye bir şeyler anlatamamıştım. Sonunda bir kez gerçekleştiğinde ise, ziyarete gidenin daha Ankara’dan yola çıkmadan kredisi Gelibolu’ya bankaya gelmişti.
Bilmiyorum! Bizim kentin idarecileri de, Ülgür Abilerinin yolunu denerler mi…?
Yoksa her zaman olduğu gibi ” benim projelerim var, ben kendi işimi kendim çözerim (!) mi derler ? “

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın