Özacar 5 gün sonra herşey hazır

Haber: Caner AKŞİT- Kurban Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Özacar; Kurban kesim yerlerinin yenşden elden geçirildiğini hayvan satış yerlerinin temizlenerek hazırlandığını söyledi. Özacar; bu yıl küçükbaş hayvan kesimlerinde sıkışıklık yaşanmaması için belediyenin hazırladığı bölümde küçükbaş kesimi için yeni ilaveler yapıldığını bu yeni ilaveler ile geçen yılki sıkıntıların yaşanmayacağını söyledi.
Kesim yerimizde herşey hijyenik , her yer sağlıklı hiç bir şekilde kurban kestirecek hemşehrilerimizin endişe duymamalarını istiyorum.Gönül rahatlığı ile gelip küçükbaş hayvanlarını sağlıklı bir biçimde vatandaşlarımız kestirebilirler ve kısa sürede etlerini alabilirler.” dedi.
Başkan Özacar büyükbaş hayvan kesimi için de sadece Kurban Bayramlarına özel eski mezbahanın bu yıl bir kez daha elden geçirildiğini noksanlıkların tamamlandığını kesim yerlerinin hijyenik hale getirildiğini üzerine basarak anlattı.Üç gün boyunca vatandaşların gerek büyük baş gerekse küçük baş hayvanlarını kesim için tahsis edilen noktalarda kestirebileceklerini söyleyen başkan Özacar Kurban kestirecek vatandaşlarımızın telaş etmelerine gerek yok sadece ve sadece bize kesim için gelip randebu saati almaları yeterlidir.” dedi.
Kurban satrış yerlerinin de önümüzdeki hafta içinde yapılacağını ve kurbanlık hayvan getirecekleri kura çekimine gelmeleri için adlarını yazdıırılmalarını istedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın