Kredi ve Yurtlar Kurumu Ne Yapmak İstiyor?

Haber:Caner AKŞİT–Çanakkale Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü (KYK) ilçemizde kiralık olarak kullandığı Çamlık Bölgesi’ndeki binayı depreme dayanıklı değil gerekçesiyle boşalttıktan sonra yeni bir bina girişiminde henüz bulunmadı. Gazetemizin ısrarlı yayınları üzerine yarım yamalak açıklamalarla Gelibolu’yu uyuturyor musunuz?
Şu ana kadar hiç bir ciddi girişimi bulunmayan okulların açılmasına bir aydan az zaman kala fakat hiç bir olumlu yant alınamayan Çanakkale Kredi ve Yurtlar Kurumu yetkililerinin amacı Gelibolu’daki bu yıl yakalanan yüzde yüz doluluk oranını parçalamak mı?
Geçtiğimiz ay ilçemize gelip 1-2 yere baktık çok kısa sürede anlaşma sağlayacağız denmesine rağmen hiç kimsenin şuana kadar gıkı çıkmadı.Kredi Yurtlar Kurumu ilgililerine sesleniyoruz. Yıllarca 60-70 kişiye 25-30 personelle hizmet veren kurumumuz Gelibolu’yu çok masraflı mı buluyor? Amacınız Gelibolu’daki öğrenci sayısını düşürerek yüksekokulun kapanmasını mı istiyorsunuz?
Yenice’de 1500 kişilik kadroları sağlayan ve birçok yeni bölümler açan YÖK her ne hikmetse 5 yıldır Gelibolu’ya 3 yeni bölüm açamadı daha 1000 öğrenciye eğitim- öğretim hizmeti verebilecek yerleşkeye sahip bina boş dura dura çöksün mü?
Yeni rektörümüz sayın Sedat Murat Bey’den bu konuda tarih kenti Gelibolu’ya sahip çıkmasını istiyoruz ve mutlaka sahip çıkacağına da inanıyoruz.
Vatandaş en kısa sürede sizden cevap bekliyor sayın Kredi Yurtlar İl Müdürümüz. Unutmayınız ki; bu milletin gariban çocukları da başını sokacak bir yer bulsun ve okusunlar.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın