2023 Eğitim Vizyonu Tanıtım Toplantısı

Haber: Seda Liman ZENGİN- Kasım ayı Mesleki Çalışmaları kapsamında İlçemiz kurumlarına Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında okullara Tasarım ve Beceri Atölyeleri yapılması konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ilkokul ve ortaokullarda ‘sanat’, ‘bilim’, ‘kültür’, ‘spor’ ve ‘yaşam’ ana temalarıyla hayata geçirilecek tasarım beceri atölyeleri,yapım aşaması için toplantı düzenlendi.
TÜRK EĞİTİM SİSTEMİNDE İLK OLACAK
İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca; “Çocukların sahip olduğu yeteneklerin uygulama düzeyinde geliştirilmesi, el becerilerinin artırılması amacıyla kurulacak atölyeler, mesleklerle ilişkilendirilmiş şekilde hazırlanacak. İlçemizde ilk olacak tasarım beceri atölyeleriyle öğrencilerin okulda düşünmeye, tasarlamaya ve üretmeye zaman ayırabileceği ortamlar yaratılacak. Atölyelerde, ilgili eğitimleri alan öğretmenler ücreti karşılığı görev yapacak.
Atölyelerde çocuklar, ilgi ve mizaçları doğrultusunda hem yaşam becerileri kazanacak hem de mesleki yeteneklerini çok küçük yaşlarda keşfetme imkânı yakalayacak. Çocukların düşünsel, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını destekleyecek şekilde teori ve pratiği bir araya getirecek atölyelerle, öğrencilerin ilkokul 1’inci sınıftan itibaren elini daha fazla kullanacağı bir eğitim metodolojisinin hayata geçirilmesi hedefleniyor.” şeklinde konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.