AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Gözütok: “Özacar, Doğalgaz Konusunda Halkı Kandırıyor!”

AK Parti İlçe Başkanlığı olarak günümüzün konusu olan doğalgaz ile ilgili yaptığımız araştırma sonunda, halkımızı doğru bilgilendirmek için yaptığımız araştırmada gördük ki,
Sayın Özacar, halkımızı kandırıyor ve doğruları gizleyerek, saklayarak lüzumsuz açıklamalarla adeta vatandaşlarımızla dalga geçiyor.
Bu nedenle yaptığımız araştırmalar sonucu, gerçekleri halkımızla paylaşmak istiyoruz.


DOĞALGAZ
1- 02/10/2013 tarihinde Gelibolu Kaymakamlığı’ndan Gelibolu Belediyesine 44188365-889-2527 sayı numaralı gelen evrak neticesinde ilçe merkezinin elektrik abone sayısının %60’ı oranında abone sayısı üzerinden doğalgaz yatırımı için Çanakkale Kordon Şubesi’ne kişi başı 398,48 TL bedel yatırılması istenmiş fakat bu olay sadece Belediyeden bir kaç anons ile halka bildirilmiştir. Bu bedel Belediye tarafından teminat mektubu verilerek ilçemize doğalgazın gelmesi sağlanabilirdi. Fakat bahane olarak hesabın Çanakkale Kordon Şubesinde olduğu ileri sürülmüş ve doğalgazın önü daha 2013 yılında kesilmişti.
2- 2013 yılından sonra Doğalgaz ile ilgili herhangi bir girişinim de bulunulmamıştır. İlçemize doğalgazın getirilmesi için girişinim Grup Başkan Vekilimiz Sayın Bülent TURAN tarafından ilçemizin Doğalgazın Yaygınlaştırılması programı kapsamına dahil ettirilmesi ile olmuştur. Değerli vekilimiz bu konuyu kamuoyuna da kendisi tarafından defalarca duyurmuştur.
3- Grup Başkan Vekilimiz kendi çabaları sonucu güzel ilçemizi Doğalgazın yaygınlaştırılması programı içine dâhil edildikten sonra, yine Belediye Başkanlığı tarafından herhangi bir girişinimde bulunmamış ilk hamle Aksa Gaz tarafından 13/07/2017 tarihinde Gelibolu Belediye Başkanlığı’na yazılan yazı ile yapılmıştır.
Aksa Gaz tarafından yazıda EPDK’nın 20.03.2017 tarihli yazısına istinaden Örnek olarak gönderdikleri Meclis kararının acil olarak alınarak kendilerine gönderilmesi sonucu Gelibolu Belediyesi’nin Doğalgaz yatırım programına alınabileceği ifade edilmiştir. Fakat Sayın Özacar, Ağustos ayının
meclis tatil ayı olduğunu söyleyip meclisi olağanüstü toplantıya çağırmamış ve Doğalgazı yine elinin tersi ile itmiştir. Eğer Ağustos ayında Belediye Meclisi olağan üstü toplanıp bu karar Aksa Gaz’a iletilseydi şu anda güzel ilçemize Doğalgaz’ın döşenmesi işlemleri başlamış olacaktı.

4- Aksa Gazın Belediyeye ilettiği yazı Eylül ayındaki mecliste gündeme alınmış ve doğalgaz komisyonu kurulmuş bu komisyondaki 3 siyasi partinin meclis üyesi arkadaşlar Biga, Çanakkale ve Lâpseki Belediye’lerini dolaşmışlar ve bu belediyelerden fikirler edinmişledir. Hâlbuki bu 3 belediye de Doğalgaz anlaşmalarını İçişleri Başkanlığı’nın 21/02/2017 tarihinden önce aldığı karardan önce yapmışlar ve zemin tahrip bedellerini bu gaz firmasından almak için karşılıklı protokoller imzalamışlardır. Sayın Özacar zemin tahrip bedelleri için diğer belediyelere uygulanan prosedürün aynısından istiyormuş. Madem bunu istiyormuş ta niye 21/02/2017 tarihinden önce memleketimize doğalgaz getirmek için herhangi gibi girişinimde bulunmamış?????
5- Güzel ilimizin Doğalgaz dağıtıcı firması Aksa Gaz ile niye 2018 Ocak ayının meclisinin sabahı ilk görüşmeyi yapmış??? Daha önce neredeydi kendisi???
Grup Başkan Vekilimiz Sayın Bülent TURAN bas bas Gelibolu’ya Doğalgaz hayırlı olsun diye bağırırken niye Sayın Özacar gidipte bu işi nasıl yapıcaz vekilimiz diye sormadı???
Meclis kararını da mı Bülent TURAN alacaktı?????
Evet zemin tahrip bedeli diğer Belediyelere ödeniyor fakat bu bedeller daha sonra o belediyenin içerisinde bulunan vatandaşlardan bağlantı bedeli olarak tahsil edilmektedir.
Belediye zemin tahrip bedellerini üstlense bu bedeller vatandaşlardan alınmayacaktır.
Belediye başkanının yaklaşan seçim zamanının korkusu içerisinde olduğu görülmekte ve kazılan yollar için vatandaşın tepkisini çekeceği kanaatine varılmıştır.
Sayın Özacar bırakın seçimleri de memlekete şu doğalgazı getirelim.
Ayrıca İçişleri Bakanlığı’nın aldığı bu karar sadece Gelibolu Belediyesi’ne alınmış özel bir karar değildir. Yurdumuzun içerisinde yer alan diğer 39 Belediye içinde alınmıştır ki bu belediyelerin çoğu AK Parti Belediyesidir.
Gelibolu Belediyesi CHP belediyesi, bu
belediyenin önüne taş konuluyor gibi bir algıda değerli halkımızın üzerinde oluşturulmasın.
Saygılarımızla.
Bu 2×2=4 kadar doğru ve açık olan gelişimlerin hiç birini dikkate almayan ve 2013 yılında kesinleşen kararı 2017 sonuna kadar gizleyen, saklayan, Sayın Bülent Turan’ın defalarca;
“Haydi, Başkanım, Biga-Lâpseki-Çanakkale yapıyor, siz de biran önce davranın” uyarılarını her defasında kulak arkası yapan Sayın Özacar’a ekteki belgelerle cevap vererek, halkımızı nasıl kandırdığını görmelerini istiyoruz.

 
Haber:Recep YÜZÜAK

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.