Allah Aşkına Bu Nasıl Bir Gurursuzluk..!

Çanakkale Deniz Savaşları’nın 106.yılındaki kutlamalarına kara düşürdüler.
Çanakkale Savaşları’nın 18 Mart Deniz kutlamaları bu yıl bir nevi kumar olan Milli Piyango çekilişine alet edildi.Bunu kullanan piyangocu şirketini protesto ediyoruz.
Çanakkale ruhunu anlamayan, bunu kirli ticaretlerine alet edenlerin 106 yıldır gurur kaynağımız olan şanlı zaferimizin temsili “MEHMETÇİK ANITINI” Gelibolu Kara Savaşlarının geçtiği saha resminide milli piyango biletinin üzerine koyarak dedemin kanından medet uman kumar makinesi haline gelen aileyide protesto ediyorum.
Biz şehit torunlarını rencide ettiğinizpis ticaretinize 57.000 şehit ve 10 binlerce gazinin kanıyla sulanmış Gelibolu Yarımadası topraklarını ticaretinize alet edemezsiniz.
Derhal milletimizden özür dileyiniz ve bu piyangodan kazanacağınız ,toplayacağınız milyar lirayı şehitlerimizin üzerine gölge olarak dikilen ormanlarımızda kullanılmak üzere derhal Orman Bakanlığı’na ve Tarihi Gelibolu Milli Park Müdürlüğü’ne bırakacağınızı açıklayınız.
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN bu çekilişe el koymasını ve derhal buradan toplanacak paranın tümünü şehitlerimizin huzuruna yönelik kullanılması için acilen emir vermesini bir şehit torunu olarak saygıyla arz ediyorum.
Sayın Cumhurbaşkanım;
Bu çok büyük bir densizliktir.Bu topraklarda yatan, kefensiz şehitlerimizi ve onların ailelerinİ böyle şans oyunlarıyla kimsenin kullanmasına lütfen izin vermeyiniz.
Burası Türkiye’de yaşayan insanlarımızın Kabe’den sonra en büyük saygı gösterdiği topraklardır.Sizin bu topraklar için 2002’den bu yana söylediğiniz çok değerli ve güzel sözleriniz vardır.Size yalvarıyoruz Allah aşkına bunu önleyiniz.
Sayın Cumhurbaşkanım
Saygılarımla

Gazeteci Recep YÜZÜAK

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.