İŞKUR’DAN BAŞARILI ÇALIŞMALAR

İş-Kur Müdürü Mehmet Uğur Yavuz göreve geldiği günden beri, kar, yağmur,çamur demeden, dere, tepe, köy, kasaba Çanakkale’de bir fazla kişinin iş ve ekmek sahibi olması için gece- gündüz demeden çalışıyor.
Daha önce yapılmayan birçok İş-Kur’ a bağlı destek çalışmalarının birçoğunu devreye spkan müdür Yavuz köy köyde dolaşıyor ve vatandaşların katıldıkları kurslarda meslek sahibi olabilmeleri için İş-Kur’un tüm desteklerini devreye sokuyor.
Tarım İl Müdürlüğü’nün Çanakkale Köylerinde İpek Böcek yetiştiriciliğini teşfik kapsamında ilçemiz Demirtepe Köyünde de çalışmalar başlayınca buradaki insanlarımıza da devletin katkısını sağlamak için çalışmalara başladı.
Geçtiğimiz cuma günü Tarım İl Müdürü Erdem Karadağ ile ilçemiz Tarım Müdürü Özgür Zeybek ile birlikte Demirtepe Köyü ‘nde 40 kadının katıldığı toplantıda bir konuşma yaparak:
“Tarım İl Müdürlüğümüzün başlattığı ipek böceği yetiştirme kursuna katıldığınız için sizleri tebrik ederim.Aile ekonomizine büyük katkı sağlayacak olan ipek böcekciliği yetiştiriciliğine İŞ-KUR olarak bizde yardımcı olacağız.Köyünüzde çok dut ağacı var.Bizde derhal devletimizin desteği ile yeni dut bahçeleri kurarak sizlere destek olacağız aynı zamanda maddi olarakta destek vereceğiz.”dedi.
Toplantıya köy kadınlarının yanı sıra İl Tarım Müdürü Karadağ,İlçe Tarım Müdürü Zeybek ve Köy Muhtarı katıldı.Çalışmalar önümüzdeki günlerde hızla başlayacak ve bu yıldan itibaren ipekböceği yetiştirme çalışmalarına başlanacak.
Haber: Recep YÜZÜAK

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.