3üncü PİKTE YANGIN BÜYÜYOR..!

Hergün hastalanan sayı artarak devam ediyor.Çanakkale hastanelerinde yer kalmadı.Çan Hastanesi’nde yer kalmadı, hastaları Gelibolu’ya gönderdiler.
Daha önce karantinaya alınan Süleymaniye, Tayfur,Değirmendüzü’nden sonra 3 köy daha karantinaya alınabileceği konuşuluyor.
Karantinadaki Kaymakam Hakan Kılınçkaya ve Belediye Başkanı Mustafa Özacar,karantinaları sonrası görevlerine döndüler.Sağlıkları iyi…
BELEDİYE’DE 70 KİŞİ KARANTİNADA
Belediye Başkanı Özacar,”Hizmetler durma noktasına geldi.Pozitiflerin sayısıher geçen gün artıyor.Hegün ilaçlama yapıyoruz, hergün çalışanlarımıza 2 kez maske veriyoruz, ama artışları bir türlü durduramıyoruz”dedi.
Malesef, öğrendiğimize göre ölümlerde çoğaldı.Her ne kadar İlçe Sağlık Müdürü saklasada, gazetecilere bilgi vermekten kaçsada;Gelibolu 3’üncü pikte ve vaka artışları artıyor.Hastaneye hergün artan biçimde müracatlar var.Yerler doldu.
Sağlık Müdürümüze bir tavsiyem var! Siz gazetecilere doğru bilgileri vermedikçe, gazetecilerde duyumlarını, gördüklerini yazarlar.O zamanda faydadan çok zararlı siz çıkarsınız..!
Bizi ne kadar doğru bilgilendirirseniz,bizde vatandaşları doğru bilgilendireceğiz.Gazetelerin yaptığı uyarıların siz malesef yarısını yapmıyorsunuz..!
Belediyenin koruma çalışmalarının yarısını bile yapamıyorsunuz..!
Vatandaşın telefon müracatlarına dakikalarca cevap vermiyorsunuz..!
Özellikle size ulaşmak isteyenlere de mesai dışına telefonlarınızı açmadığınız tüm şehirde de, meslektaşlarınız arasında da konuşuluyor.
Sn.Doktor Bey;
Bu süreç, sabır istiyor, fedakarlık istiyor, çok gayret ve çalışmak istiyor.
Tabii bunun için özverili olmamız gerekiyor.Ben istirahat saatimden fedekarlık yapamam diyorsanız diyeceğimiz yoktur.
Oysa, siz göreve geldiğinizde “Genç, enerjik ve başarılı olma isteği olduğuna inandığımız, bir doktorun Gelibolu’ya çok iyi geleceğini düşünmüştük, vatandaşlarda böyle ummuşlardı.
Haber: Recep YÜZÜAK

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.