Okuma Yazma Kursları Devam Ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan tarafından yurt genelinde başlatılan okuma-yazma seferberliğine ilçemizden tam destek geldi.
Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan 1. kademe okuma-yazma kursuna katılan 132 kursiyer ilk defa okuma ve yazmaya başlamanın heyecanını yaşadı.


Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kamil Çürüksulu, tüm vatandaşların okuma yazma öğrenebilmesini sağlamak amacıyla başlatılan kampanyaya destek verdiklerini belirterek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından yurt genelinde okuma yazma seferberliği başlatıldı. Bizler de Halk Eğitim Merkezi olarak, ilçemizde ve köylerde açtığımız 1. kademe okuma yazma kursu ile bu kampanyaya destek veriyoruz. Şu anda 132 vatandaşımız, bu kursumuzda okuma-yazma öğreniyor. Okuma-yazma bilmeyen tüm vatandaşlarımızı Halk Eğitim Merkezi’ne bekliyoruz” dedi.
Kamil Çürüksulu, “Kurslarımız yeni başlamasına rağmen, şu an için her şey çok güzel gidiyor. Kursiyerlerimiz harfleri tanımaya ve yavaş yavaş hecelere geçmeye başladı. Beklediğimizin çok üzerinde bir azim gösteriyorlar. Bir an önce bütün harfleri öğrenerek okuyup yazmak istiyorlar. Bu şekilde devam ettikleri takdirde tüm kursiyerlerimiz, inşallah en kısa zamanda okuma-yazma öğrenecek” diye konuştu.


İlçe merkezinde ve köylerde toplam 16 kurs olduğunu bildiren Çürüksulu; “2 sınıf Halk Eğitim Merkezi’nde olmak üzere; 16. Mühimmat Bölüğü’nde 1, 18. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nda 3, Bolayır’da 1, SODAM’da 2, Evreşe’de 1, Eşref Bitlis İlkokulu’nda 1, Koruköy’de 1, Bayırköy’de 1, Gelibolu Belediyesi’nde 1 ve İlçe Müftülüğü’nün ek binasında 2 kursumuz vardır. Koruköy’deki kursumuz, yıllardır Koruköy’de yaşayan Türkçe konuşmayı bilen ama okuma yazma bilmeyen Yemenli vatandaşlar için açılmıştır. Müftülüğün ek binasında verilen kurslarda da ilçemizde yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlara kurs veriliyor. Yabancı uyruklu vatandaşların kursları Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri saat 15.00’dan sonra müftülüğün ek binasında veriliyor” dedi.
Okuma-yazma kursunun açılmasından duydukları memnuniyeti ifade eden kursiyerler, “Hayatımızda ilk defa okula gidiyoruz. Okumak çok güzel bir şey, insan huzur buluyor. Bize bu imkanları sunanllara çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.
Haber:Cevriye ŞAHİN

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.