CHP’NİN ADAYI İLHAN KESİCİ!

Gazetemiz son günlerde gündem olan “CHP’nin adayı KİM’i” açıklıyor.
CHP’de Cumhurbaşkanı Adayı İlhan KESİCİ olacak.
3 dönemdir CHP Milletvekili olan Kesici Devlet Planlama Müsteşarı, ekonomist. İlhan Kesici’nin CHP’nin 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olduğunun kesin bilgisine ulaşan Recep Yüzüak; CHP’nin açıklamasını beklemeden İlhan Kesici’nin adını öğrendi.
Yaptığı görüşmelerde, 10 gündür CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanından ayırmadığı, her toplantıya beraber gittiği ve son olarak 81 il başkanının önüne koyduğu sandık sonucundan da, İlhan Kesici’nin aday olduğu belli oldu.
Eski Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel’in de yeğeni ile evli olan Kesici’nin ismi, muhtemelen 2 gün içinde resmen açıklanacak.
İlhan Kesici Kimdir?
22 Kasım 1948’de Sivas Zara’da doğdu. Baba adı Osman Nuri, anne adı Halise’dir.Endüstri Yüksek Mühendisi; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı fakültede tamamladı. İngiltere Bradford Üniversitesi Proje Planlaması Merkezinde ”Ekonomik Kalkınma ve Altyapı Projeleri” ve Londra Kraliyet Kamu Yönetimi Enstitüsünde Kamu Yüksek Yöneticiliği eğitimleri aldı.
TCDD’de Proje Başmühendisliği ve Daire Başkan Yardımcılığı yaptı. Devlet Planlama Teşkilatında Uzman, Daire Başkanı ve Genel Müdür-Başkan olarak görev aldı. Brüksel, Avrupa Birliği Nezdinde Türkiye Daimi Temsilci Yardımcısı olarak görev üstlendi. Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı yaptı. Bu sıfatla Yüksek Planlama Kurulu Üyeliği ve Yüksek Öğrenim Kurulu Üyeliği yaptı.
20. Dönemde Bursa, 23. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. Dışişleri Komisyonu, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu ve NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyeliği yaptı.Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Kesici, evli ve 1 çocuk babasıdır.
Haber Merkezi

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.