19 Mayıs Şiir ve Kompozisyon Yarışması Ödül Töreni Düzenlendi

Gelibolu Belediyesi’nin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve  Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde, geleneksel hale getirdiği şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren eserler düzenlenen ödül töreni ile sahiplerini buldu.
Gelibolu Belediyesi’nin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde 4’üncü kez düzenlediği, konusu bu yıl “Atatürk İlkeleri Doğrultusunda Türk Gençliğinin Hayalleri” olarak belirlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren eserler dün Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreni ile sahiplerine verildi.


Şiir kategorisinde dereceye giren öğrenciler; Gelibolu Fen Lisesi’nden Yusuf Yunus Akın, “Umut Limanı” isimli eseri ile birinci, yine Gelibolu Fen Lisesi’nden Zeynep Şen “Atamız Gibi” başlıklı eseri ile ikinci, Özel Fen Bilimleri Temel Lisesi’nden Fatma Nur Çakal “Bizimdir 19 Mayıs” isimli şiiri ile üçüncü, Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Yasin Baysal’ın “Atam” isimli eseri mansiyon ödülünü kazandı. Öğrencilere ödüllerini Kaymakam Hakan Kılınçkaya takdim etti.
Kompozisyon kategorisinde ise, Gelibolu Fen Lisesi’nden Elif Beyza Batı “İlelebet O” eseri ile birinci, Gelibolu Anadolu Lisesi’nden Goncagül Güder “Sarışın Başın Mavi Çizgisinde” isimli eseri ile ikinci, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Sude Pulat “Hayallerimle Türkiye” isimli eseri ile üçüncülü, Ecebey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Çiğdem Şahbaz’ın “Geleceğe Mektup” başlıklı eseri mansiyon ödülünü kazandı. Öğrencilere ödüllerini Belediye Başkanı Mustafa Özacar takdim etti.
Ödül töreninden sonra kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa Özacar, öğrencilere teşekkür ederek, cesaretlerinden dolayı kutladı.
Haber:Cevriye ŞAHİN

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.