“BEYAZ” İsimli Sergi Açılışı Gerçekleştirildi

Saflığın, yeni başlangıçların ve barışın rengi olan, bozulmamış, değerini kaybetmemiş, kutsal sayılan kavramların temsilcisi olan Beyaz isimli Sergi Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanıp dün Atatürk Kültür Merkezi’nde yıl sonu sergi açılışı olarak gerçekleştirildi. Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Ögretmeni Çayan Demircan önderliğinde öğrencilerin yaptığı sergide 60 adet resim sergilendi
Özellikle geri dönüşüm malzemelerinden yapılan dünya haritası katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Geri Dönüşüm malzemelerinden hazırlanan Türkiye Haritası öğrenciler tarafından yapılıp,farklı teknikler kullanılarak boyandı.
Sergideki resimler genel anlamda Doğa, portre, soyutlama konularından oluşuyor. Beyaz isimli Sergi açılışına Kaymakam Hakan Kılınçkaya, Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Evreşe Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca, bazı okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve tüm sanatseverler katılım sağladı. Sergi açılışını gerçekleştiren Kaymakam Hakan Kılınçkaya ve Belediye Başkanı Mustafa Özacar “Her Başlangıç Bir Beyazdır” solganı adı altında hazırlanan beyaz sergideki tüm eserleri tek tek gezerek sergi sahibi öğrencilerden bilgi aldılar. Özel eğitim sınıfı öğrencilerinin de hazırlamış olduğu resimler katılımcılar tarafından tam not alırken büyük beğeni topladı. Sergi sonunda Belediye Başkanı Mustafa Özacar öğrencileri böyle başarılı bir eserler yaptıklarından dolayı kutlayarak; “ Saflığın ve barışın rengi olan Beyaz’dan yola çıkarak “Her başlangıç beyazdır” sloganı ile resim sergisi hazırlayan  Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin idari kadrosunu, görsel sanatlar öğretmenlerini ve siz değerli öğrencileri kutluyorum. Atatürk Kültür Merkezi’nde ev sahipliği yaptığımız özel eğitim sınıfının da eserlerinin bulunduğu bu sergiyi tüm sanat severlerin gezip görmesini diliyorum.” Dedi.
Haber:Cevriye ŞAHİN

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.