Halk Eğitim’de Başarı Çıtası Yüksek!

İlçemiz Halk Eğitim Merkezi yıllardır yer yokluğundan, oradan oraya savrularak bir çok sıkıntılar yaşasa da başarılarına başarılar katarak hizmette sınır tanımıyor. Nihayet eski Halk Evi’ne taşınması ile birlikte daha iyi koşullara kavuşan Halk Eğitim Çalışanları bunu çok iyi değerlendiriyor ve her geçen gün çalışmalarının üzerine koyarak sürdürüyorlar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayesinde devam eden okuma yazma kursları sona erdi. Kursa katılan 25 vatandaşımız yaşamlarında ilk kez okur yazar oldular ve önceki akşam Öğretmen Evi’nde onların onuruna verilen iftar yemeğinde başarı belgelerini aldılar. İftardan sonra kısa bir konuşma yapan Kaymakam Adayı Vahit Yılmaz; “Okumanın yaşı yoktur. Her yaşta okuma öğrenilebilir. Bunu da sizler gösterdiğiniz başarı ile ispat ettiniz. Artık yaşamlarınız değişti. Bundan böyle daha mutlu olacaksınız. Sizi tebrik ediyorum.” dedi.

Halk Eğitim Müdürü Kamil Çürüksulu Gelibolu ve çevresinde okuma yazma bilmeyen kalmasın diye çok çaba harcadık bugün okuma yazma bilmeyen oranın Türkiye’nin en düşük olduğu ilçelerden birisiyiz. Çalışma arkadaşlarımıza ve kursa katılan kursiyerlere teşekkür ediyorum. Çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz. Yaygın eğitimi daha da yaygınlaştırarak halkımıza yaşamları boyunca yeni şeyler kazandırmaya bıkmadan usanmadan devam edeceğiz.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.