Demokrasi İçin Herkes Sandığa

Yarın yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve parlamento milletvekilliği seçimlerine ilçemizde 103 sandıkta 32 bin 908 kişi oy kullanacak.

İlçemizdeki seçmen sayısının üçte biri köylerde oy kullanırken, üçte ikisi de ilçe merkezinde oylarını kullanacaklar. Toplam 32 bin 908 seçmenin 22 bin 217’si ilçe merkezinde 52 sandıkta oylarını kullanacaklar.
İki belde ile 26 köyde de toplam 10 bin 691 seçmen 51 sandıkta oylarını kullanacak.
İlçe Seçim Kurulu Hazır
İlçemiz seçim kurulu tüm hazırlıklarını tamamladı. 103 sandık için gerekli malzemeler torbalara doldurularak ağızları mühürlendi ve dünden itibaren köylere gidecek olan sandık başkanlarına torbalar teslim edilmeye başlandı. İlçe seçim kurulu görevlileri; “Hazırlıklarımızı tamamladık. Her şey yasal olarak, yasalara bağlı kalınarak hazırlanmıştır. Seçimin başlamasından bitimine kadar her şey sağlıklı olarak tamamlanabilecek durumdadır. Vatandaşlarımızın endişe etmelerine gerek yok” dediler.
En kalabalık Mahalle Yazıcızade
İlçe merkezinde oy kullanacak 22 bin 217 seçmenin 7 bin 395’i Yazıcızade Mahallesi seçmeni. Yazıcızade Mahallesi’ni takip eden mahalleler Camiikebir ve Gazi Süleyman Paşa Mahallesi.
Ayrıca mevcut 103 sandığın dışında bir de gezici seçim sandığı var. Bu gezici seçim sandığında ise evlerinden çıkamayan 18 vatandaşımız oy kullanacak.
Seçimlere büyük ilgi olacağını ve yüksek bir katılım olacağına inanıyoruz. İlçemizde her zaman yüksek oranda olan katılımın bu yıl daha da artarak %90’a ulaşacağına inanıyoruz. Bütün dünyaya örnek teşkil edebilecek bir katılım ile demokrasinin taçlandırılması için tüm vatandaşlarımızın sandık başına gitmelerini isteyen parti liderleri de katılımın yüksek olacağına inanıyorlar. Bu seçimler ülkemize, milletimize hayırlı uğurlu olsun.
Haber:Ali GEZER

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.