EVREŞE BELEDİYE BAŞKANI ALİ KAMİL SOYUAK’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Evreşe Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili mesaj yayınladı.Evreşe Belediye Başkanı Soyuak mesajında; “ öğrencilerini kendi evlatları gibi gören ve en donanımlı şekilde geleceğe hazırlanmaları için büyük sorumluluklar üstlenen öğretmenlerin, herkesin hayatında müstesna bir yeri vardır.
Büyük ve güçlü Türkiye’nin mimarlarının yüreğiyle, aklıyla ve vicdanıyla öğrencilerinin rehberi olan öğretmenlerin maharetli ellerinde yetiştiğine işaret eden Soyuak şöyle devam etti:
“İnsanın faydasına olan her şeyi emreden İslam dini, öğrenme ve öğretmeye de çok büyük önem verir. İşte bu nedenle ilim ve irfan dini olan İslam’ın ilk emri “oku’dur. İlimsiz amel olmayacağı için, herkesin ilim öğrenmesi de Allah (c.c.) tarafından farz kılınmıştır. Bu nedenle Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (s.a.v.) “İlim Çin’de de olsa gidip alınız” buyurmuşlardır. Yine hafızalarımıza kazıdığımız “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözü, medeniyetimizin öğretene ne kadar büyük değer verdiğinin tezahürüdür. Ülkemizde öğretmene verilen değerin bir nişanesi olarak her yıl 24 Kasım’da kutlanan bu anlamlı ve özel günde, büyük fedakarlık, özveri ve sabırla yeni nesilleri geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Görevi başında şehit olmuş öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi..
Haber: Ali GEZER

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.