Özacar, Aday Adaylığı Başvurusunu Gerçekleştirdi

İlçemiz Belediye Başkanı Mustafa Özacar ve Kavak Belde Belediye Başkanı Necati Kopça 31 Mart yerel seçimlerinde tekrar belediye başkanlığı aday adaylığı başvurularını gerçekleştirdiler.

Dün CHP İlçe Teşkilatı parti binası önünde gerçekleştirilen aday adaylığı başvurusuna CHP İlçe Yönetim Kurulu ve partililer katılarak belediye başkanlarını yalnız bırakmadılar. Başvuru öncesinde konuşma yapan belediye başkanları 2 seçimdir devam eden görevlerine yeni dönemde de talip olduklarını belirttiler.
Başvuru öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa Özacar; “2009 yılında bu göreve sizin desteğinizle başladım. 2014 yılında da artan bir destekle beni bu göreve ikinci kez layık gördünüz. Yaşadıkça gördük ki Gelibolu’nun çok sorunları birikmiş. Yıllardır sadece ötelenmiş, hasıraltı edilmiş, sumen altı edilmiş çok sorunları var. Bizler çalışmaktan yılmayan, sorunları çözen bir anlayışa sahibiz ama sağlıklı, kalıcı çözen bir anlayışa sahibiz. Bu nedenle zaman zaman eleştiri konusu olsa da, sağlamlığından sağlıklı olmasından hiç kimsenin güvensizliği olmadı. Gelibolu bizlere hep güvendi. Anlaşılıyor ki yaşam sürdükçe eksiklerimiz de artarak, ihtiyaçlarımız da artarak devam ediyor. Bizler sorun çözücüyüz dedik ya, sorun çözeceğiz ve gerçekten özlediğimiz Gelibolu’yu yaratmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz dedik. Bu konuda ben ve arkadaşlarım tam 9,5 yıldır bu konudan asla taviz vermeden, riya yapmadan, özveri ile gerçekten çok büyük çaba göstererek 9,5 yıl hizmet ettik. Önümüzde bir 5,5 ayımız daha var, onu unutmuyoruz. Ancak önümüzdeki bir 5 yıllık içinde tekrar görev talep edeceğiz. Kimse erken olduğunu düşünmesin, doğru yaptığımızı, doğru düşündüğümüzü zannediyoruz. Diyoruz ki gerçekten Gelibolu’yu layık olduğu yere taşıyabilmek adına, bu eksikliği giderebilmek, daha güzel bir Gelibolu yaratabilmek adına bu göreve bir kez daha talip oluyoruz. Ben ve arkadaşlarımın asla Gelibolu halkından hiçbir şüphesi yok. Onlar da bizi yanıltmadı, bütün Gelibolu iki dönemdir çok artan bir destekle bizleri bu göreve uygun gördü. Bizde bu güvenin karşılığını da vermeye çalıştık.
Ümit ediyoruz ki önümüzdeki bir 5 yıl içinde bizler bu göreve bir kez daha Gelibolu halkı tarafından getirileceğiz, ondan bir kuşkumuz yok. Eğer bu göreve getirildiğimiz takdirde aynı anlayış ve inançla ben ve arkadaşlarım bu görevi hak ettiği şekilde yerine getireceğiz. Bizler hem Gelibolu’da hem de Kavak Belde Belediye Başkanı Necati Bey aynı anlayışın bir ufağını da Kavak’ta görebilirsiniz. Biriken çok sorunların çözüldüğünü orda da görürsünüz. Anlayış bir olunca, görevin ne olursa olsun, Türkiye’nin neresi olursa olsun en ufak biriminden en üst kademesine kadar aynı anlayışla ülkeyi gerçekten müreffeh bir hale getirmek için yaşanabilecek bir ilçe ve yaşanabilecek bir ülke görmek istiyoruz.
İlçemiz ve ülkemiz çok güzel. Hatalarımız olduğu gibi eksiklerimiz de vardır. Bizler kendi görev alanımız içinde bu anlayışı devam ettirmek istiyoruz. Tabii ki Gelibolu halkı bizi bu göreve layık görürse ki o konuda en ufak bir şüphemiz yok. Bugünden kendimizi ifade edelim, görev ve sorumluluk aşkıyla bu göreve talip olduğumuzu yine ifade edelim ve önümüzdeki 5 yıla bizler Gelibolu halkıyla birlikte yürümeye hazır mıyız arkadaşlar? Benim arkadaşlarımdan, Gelibolu’nun da bizlerden en ufak bir düşüncesi olduğunu düşünmüyorum. Herkes gereğini yerine getirecektir. Bizler de bizlere verilecek bu görevi layıkıyla yerine getireceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum”
Kavak Belediye Başkanı Necati Kopça; “Yapılacak yerel seçimlerde partimizin almış olduğu karar doğrultusunda, Kavakköy Belde Belediye Başkanlığı için müracaatımızı yapacağız. Az önce Mustafa Başkanımızın dediği gibi; 2009 yılında çıktığımız bu yolda, 2014 devamında ve 2019’da yapılacak yerel seçimlerde tekrar Kavak halkının şahsıma vereceği destekle bir daha aday oldum. Tabi geçen bu 9,5 yıllık süreçte siyasette gördüğümüz baskıları burada anlatmak istemiyoruz. Yapmamız gereken çok işimiz engellendi. Engellenmek için bütün mücadeleler yapıldı ama biz yine bu azim ve kararlılıkla 2009’da olduğu gibi, yorulmadan ve yılmadan, küçük ve kibar beldemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Seçimlerin beldemize, ilçemize, ilimize, ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum, saygılar sunuyorum” dedi.
Parti binası önündeki açıklamanın ardından Belediye Başkanları CHP İlçe Yönetimine adaylık başvurularını teslim etti.
Haber:Cevriye ŞAHİN

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.