Festival Bugün Başlıyor

Bugün ve yarın Hamzakoy eski motel evlerinin bulunduğu yerde saat 22.00’da film gösterimi ile start alacak olan festivalin ilk iki gününde iki film açık hava sineması gösterimi olarak sunulacak.
Bugün saat 22.00’da Ata Demirer’in “Olanlar Oldu” filmi ile yarın saat 22.00’da yine aynı yerde “Dondurmam Gaymak” filmleri açık hava sineması gösterimi olarak gösterilecektir.
16 Ağustos Çarşamba
Çarşamba günü çocuk animasyon etkinlikleri ve drama oyunları ile Kuşçular Parkı’nda devam edecek olan festival etkinlikleri, sergi açılışları ve dans gösterileri ile sürecek.
16 Ağustos Çarşamba günü el sanatları sergilerinin açılışı, Çevre Derneği’nin Necla Aksoy Kültür Merkezi’nde bir sergi açılışı, Oya Çakıroğlu resim sergisi, Füsun ve Ercüment Kürük fincan koleksiyonu ve çini sergisi, Mimar Sinan Üniversitesi Arakne Grubu “Bir Yumak Deniz” sergisi açılışı, Büyükçekmece Halk Akademisi Ressamları sergi açılışı, yine Büyükçekmece Belediyesi Bufod Uluslararası Fotoğraf Yarışması sergisi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği el sanatları sergisi ile takı sergisi açılışları var.
Saat 20.30’dan itibaren de uluslararası halk dansları, müzik ve modern dans gösterileri ile yine Hamzakoy’da açık hava sineması gösteriminde Cem Yılmaz’ın “İftarlık Gazoz” filmi gösterime girecek.
17 Ağustos Perşembe
Festival saat 10.00’da çocuk animasyon etkinlikleri ile başlayarak, kadınlar derneği kermesi ile devam edecek. Gece de uluslararası halk dansları müzik ve modern dans halk gösterileri izlenilecek.
18 Ağustos Cuma
Festivalin 5. gününde, festival korteji ve resmi açılış töreni yapılacak. Sergi açılışları ile sürecek olan günde, •belediye ana hizmet binası bahçesinde kokteyl verilecek.
Aynı gün gece de Burhan Güneş Rumeli Türküleri konseri Kale Burcu’nda sahne alacak.
19 Ağustos Cumartesi
Cumartesi günü de gün boyu balıkçı esnafı ile sabah kahvesi, yabancı konuklara boğaz turu, atıcılık yarışması final töreni, spor gösterilerinin final töreni ile 19.30’da Kale Burcu’nda Uğur Akpınar ve orkestrası, uluslararası dans gösterileri, Keskin Bant ve Manga konserleri var.
20 Ağustos Pazar
Festivalin son günüde ise, kitap tanıtımları, Aygül Kemerli tuzlu balık tanıtım kokteyli, uluslararası müzik ve modern dans gösterileri.
Festivalin son finalini Sertab Erener vereceği konser ile noktalayacak.
Festivalin bilançosunun 5 milyon lira civarında olduğu, içeriğinin ise çok zayıf bir programla doldurulduğu, dışarıdan gelen yabancı ülkelerin danslarını satan ve organize edenlerin gösterileri ile doldurulduğu, yöresel el sanatları ve resim sergilerinin ağırlıklı olduğu programlarla gün doldurulduğu programda görüldü. Programda sanatsal ve kültürel hiç bir ciddi konferans, panel gibi etkinliğin görülmediği, halkımızın yıllardır özlemini çektiği tiyatronun hiç bulunmadığı zayıf bir programla halkın katılımının da pek az olacağı bir program açıklandı. Sadece Cumartesi ve Pazar günleri gençlere yönelik iki konserin ilgi bulması muhtemel.
İlçemizde bulunan konukları tatmin edecek, ele dokunan hiç birşey yok.

Haber:Ali Gezer

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.