Değişim Derneğinden “Ağzı Çiçekli Adam”

Gelibolu Değişim Derneği ve Deney Atölyesi ortak yapımı ile sahnelenecek olan “Ağzı Çiçekli Adam”, 2018-2019 sezonuna 8 Aralık’taki İstanbul prömiyeri ile merhaba diyor.

2014 yılından beri faaliyetlerini sürdüren ve gençler ile birlikte yaptığı eğitimler, sosyal projeler, atölye çalışmaları ve tiyatro oyunları ile uzun süredir Gelibolu’da hayat bulan Gelibolu Değişim Derneği ile M. Materlinck, J. Fosse, A. Çehov, A. Strindberg, O. Wilde, V. Mayakovsky, C. Delbo, W. B. Yeats, A. Camus, J. Sartre gibi birçok farklı yazarın eserlerinden hareketle oluşturulan farklı metin ve reji çalışmaları ile 2012 yılından beri seyirci ile buluşan Deney Atölyesi, İtalyan yazar Luigi Pirandello’dan bir gitme ve bekleme hikâyesinde bir araya geliyor.
“Ağzı Çiçekli Adam”, görsel bir dille taçlandırılarak seyirciye vazgeçmenin ve değişmenin hikâyesini anlatıyor. Oyun; doğanın ve yaşamın içinde, ıssızlığın, kalabalığın, izlemenin, düşünmenin sınırlarında geziniyor. Ağzı Çiçekli Adam ve Sessiz Müşteri’nin yollarının bir istasyonda kesişmesi ile sıradan bir gece her ikisinin de hayatını etkileyecek bir deneyime dönüşüyor.
Ölüm başlı başına bir yolculuk mudur ve beklemek ise sonunu bilmediğin bir macera?
Prömiyeri İstanbul’da yapılacak olan oyun 8 Aralık Cumartesi günü saat 20.00’da Moda Sanat Tiyatrosu Macide Tanır Sahnesinde tiyatroseverlerle buluşacak.
Künye:
Yazan: L. Pirandello
Çeviren: Hilal Yılmaz
Yöneten: Serkan Karabayır
Dramaturg: Sanem Soğukpınar
Oyuncular: Yusuf Gündüz, Muzaffer Tutum, Aleyna Z. Erdoğan
Reji Asistanı: S. Eylül Taman
Müzik: Keskin Band
Işık Tasarım: Mehmet Ergün
Haber:Cevriye ŞAHİN

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.