Karaca; “Büyük Bir Kaza Atlattık!”

Geçtiğimiz gün Yülüce Köyü yolunda öğrenci servisi ile kamyonun çarpışması sonucu gerçekleşen kazada yaralanan 15 öğrenciyle ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca basın açıklamasında bulundu.,

İlçe Milli Eğitim Müdürü Karaca büyük bir kaza atlattıklarını ama öğrencilerin sağlıklarının iyi olduğunu belirterek; “Kazayla ilgili şuanda hastanede yatan herhangi bir öğrencimiz kalmadı. Toplam 23 kişiyi taşıdığımız bir hat. O gün arabada 15 öğrencimiz vardı. Kaza sonrası 9’u Keşan’a, 4’ü Gelibolu’ya ve 2 öğrencimizde Çanakkale’ye sevkedilmişti ve hepsi taburcu olarak evlerine gittiler.
Hiç bir öğrencimizin hayati bir tehlikesi olmadığı gibi ciddi bir yaralanma da olmadı. Taburcu olan öğrencilerimize 1 ile 2 haftalık raporlar verildi. Bu arada 24 Aralık’ta taşımalı eğitimi aksatmadan başka bir aracımızla devam edeceğiz” dedi.
Karaca servis şoförlerine gerekli uyarılarda bulunduklarını belirterek; “Orta öğretimde de bir sıkıntının yaşanmaması için tüm servis şoförleriyle de bugün bir toplantı yaparak ve gerekli özenin gösterilmesi konusunda uyarılarda bulunduk. Toplam 320 lise, 360’da temel eğitim öğrencimiz taşınmakta. Çokal köyünden Karainebeyli köyüne kadar hiçbir öğrencimiz mağdur olmamaktadır.
Büyük bir kaza atlandık, Allah’a şükür bir can kaybımız yaşanmamıştır. Bundan sonra herhangi bir kazanın yaşanmaması konusunda tedbirler artırıldı ve uyarılar yapıldı. Konuyla ilgili de soruşturma başlatıldı” ifadelerini kullandı.
Haber:Ali GEZER

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.