MALUMUN İLANI OLDU!..

Bundan yirmi gün önce;
“AK Parti’de ‘Malumun İlanı Olacak!’ yorumunu yaparak, AK Parti’nin Belediye Başkan Adayının Bülent Çetin olarak kararlaştırıldığını yazmış, ertesi günü çalan telefonlarıma da;
“Benim istihbaratım böyle!” diyerek Bülent Çetin’le AK Parti’nin yarışacağını her sorana söylemiştim. Hatta adayın kendisi bile aday olacağına inanmamışken;
Kendine “Kesin aday sensin!..” dedim.
Görünen köy kılavuz istemez. Serdar Doğanarslan’ın adaylığını cesurca daha 2 ay önceden açıklamasından sonra, nedenini anlayamadığım bir “anti propaganda” başlatan parti içi ve dışı muhalefet; durmadı, yılmadı hep yeni bir aday arayışı içinde AK Parti’yi içten içe karıştırmaya devam etti.
Tabii bunun altında belli çevrelerin yerel iktidarı ele geçirme planları vardı(!)
Acemice, hatta aptalca diyebileceğimiz Bizans oyunları ile hep istedikleri tek şey yönetimi ele geçirmekti.
Daha ilçe kongresinde başlatılan bu oyun; içten, dıştan acımasızca sürerken, AK Parti içinde nereye gidiyoruz?.. endişesini getirdi.
Yönetime gelenleri, 2. sınıf gören, kendilerini elit gören, kaymak tabaka 15 ay boyunca yönetimi devirmek için akıl almaz uydurma, saçma, içi boş yalanlarla yönetime de, onun başındakine de saldırarak bu oyunlarını sürdürdüler.
AK Parti İl Yönetimi şimdi de, Gelibolu’da yeni yönetimi ilan edecekmiş(!) Hiç şüphem yok, AK Parti’nin yeni yönetimi şimdiden belli. Bunu anlamamak için kahin olmaya lüzum yok…
SKM’den belli değil mi? AK Parti’de bu SKM ile bu seçime gitmekte, feci bir mağlubiyetin ilamıdır.
Gelibolu’yu hiç tanımayan, siyasetin “S”sini bilmeyen, defalarca başarısız olmuş bir kadronun, Sayın Cumhurbaşkanının tabiriyle, AK Parti’yi Gelibolu’da metal yorgunlarına değil, pert olmuş aküye teslim etmiştir.
AK Parti’nin adayı Bülent Çetin; heyecanlı, kazanacağına inançlı bir genç.
Beni ziyaretinde kendisine söylediğim şu cümlelere, bakın ne cevap vermişti:
“Bülent, kazara seçimleri kaybetsen bile çıkarılacak yeni kararla tekrar TSO Başkanlığına dönebileceksin!” dedim.
Bana ne dedi biliyor musunuz?
“Abi bu karar beni bağlamaz, bu seçim kazanamayacaklar için, ben seçimleri kazandım abi!..”
Kendinden emindi. Yanındaki gazcıları fena gaza getirmişler. Öyle olsa bile, bu şekildeki bir aşırı güven, insanı yanlışa götürmez mi?
Gerçekten AK Parti’de, bu kazanı kaynatıp, yönetimi dağıtan adamlar, şanslarını hoyratça harcayanlar 1 Nisan’da aydıklarında yönetimde olmalarının zaferiyle mi yetinecekler?
AK Parti’de satranç oynanıyor. Bu masanın başında 2 kişi var! İkisinin de gücü, sizi aşar.
Bakalım kim ŞAH MAT! diyecek?
Bize göre; parantez içinde, bu da “Malumun İlanıdır!..”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.