“Cumhuriyet Kadını ile Güzel” Sergisi Açıldı

Gelibolu Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Dr. Ceyhun Berkol’un Şapka Koleksiyonu sergisine ev sahipliği yaptı

Atatürk Kültür Merkezi’nde dün serginin açılışına Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Ceyhun Berkol, CHP Kadın Kolları Başkanı, CHP İlçe Başkanı İsmail Parlak ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Dr. Ceyhun Berkol’un gerçekleştirdiği sergide Cumhuriyet kadınlarının zarafetini yansıtan şapka koleksiyonu Gelibolulu kadınları hayran bıraktı. Berkol sergi açılışında yaptığı konuşmasında bu sergisini üçüncü kez gerçekleştirdiğini belirterek; “Cumhuriyet Kadını ile Güzel adını verdiğim şapka sergimde, 1920’li yıllardan başlayarak 1940 yılları arasında Türk Kadını’nın kullandığı şapka modelleri yer alıyor” dedi.
Sergi açılışında bir konuşma yapan Başkan Özacar tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak; “Kadına yönelik cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği, şiddetin önlendiği ve kadınların yönetimin her aşamasında ve hayatın her alanında daha çok temsil edildiği bir ülke hayaliyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günün Kutlar, ilçemize “Cumhuriyet Kadını ile Güzel” temalı şapka sergisi ile bu anlamlı ve özel güne katkıda bulunan Dr. Ceyhun Berkol’a teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Haber: Caner AKŞİT

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.