CHP İLÇE BAŞKANI İSMAİL PARLAK’IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Haber:Ali GEZER
CHP İlçe Başkanı İsmail Parlak 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Parlak mesajında ;

Haber:Ali GEZERCHP İlçe Başkanı İsmail Parlak 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Parlak mesajında ;
‘‘ Döneminin en çetin şartları karşısında, adeta imkansızın başarılıdığı Çanakkale Zaferi tarihte benzeri görülmemiş bir destandır. 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale Deniz Zaferiyle
elde edilen başarı tarihin akışında çok önemli bir dönüm noktası olmuştur. Yok edilmek istenilen milletimiz, tarih sahnesinde
yerini koruyacağını tüm dünyaya ilan etmiştir. Bu güzel topraklar bizlere vatan ve özgürlük için canını seve seve veren şehitlerimiz, gazilerimiz ve kahramanlarımızın mirasıdır. Bu yıl 104.yıldönümü olan, dünya tarihine damgasını vuran Çanakkale Deniz Zaferi, halkımızın birlik ve beraberlik içerisinde emperyalizime karşı neler başarabileceğini gösteren parlak bir örnektir.
‘‘ Çanakkale Geçilmez ‘‘ diyen kahramanlarımız, bağımsızlık ve özgürlük aşkıyla bir destan yazmıştır. Büyük Atatürk’ün dehasını, komuta yeteneği ve vatan aşkını gösterdiği bu büyük zafer, daha sonra Kurtuluş Savaşı’nın yol haritası olmuş,Cumhuriyetimizin temelleri bir anlamda Çanakkale’de atılmıştır. Bilinmelidir ki; milletimizin büyük zorluklar ve eşi benzeri olmayan fedakarlıklarla kazandığı vatan ve Cumhuriyet sonsuza kadar varlığı sürdürecektir.
Çanakkale’de en açık şekilde gözüktüğü gibi karşı karşıya olduğumuz zorluklar ne kadar büyük, tehditler ne kadar yüksek olursa olsun, milletimiz bu tehditleri yok edecek kudrete sahiptir. Çanakkale Savaşı bir özgürlük direnişidir. Bizi bağımsızlığa taşıyacak adımların ilki olan bu onurlu zaferin 104. yılı kutlu olsun!
Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanın, canından aziz bilen tüm şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz. ‘‘ Sözlerini ifade etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.