Milli Okçularımıza Gelibolu Kampı Uğurlu Geliyor

Haber:Hilal GEZER-İlçemizde 40 yıldır devam eden okçuluk milli takımı kampları okçularımmıza iyi geldi. Milli Takım antrenörlerinden olan İlçemiz Gençlik ve Spor Müdürü Emre Özdemir ve arkadaşları Gelibolu’daki ilk 15 günlük kamp çalışmaları Hollanda’da Devam etmekte olan Dünya Şampiyonasında da bundan önceki müsabakalarda olduğu gibi olumlu sonuçlar getirdi.
İkinci etap kamp çalışmalarında dünya şampiyonasına yine ilçemizde hazırlanan milli okçularımız geçtiğimiz hafta dünya şampiyonası içingittikleri Hollanda’dan madalyalarla döndüler.
Erkeklerde dünya ikincisi olan okçularımız
Evren Çağıran, Süleyman Araz ve Muhammed Yetim’den oluşan Makaralı Yay Erkek Milli Takımımız, finaldeki rakibi Güney Kore ile karşılaşmasında Gümüş Madalyayı kazandılar.
Kızlarımız ise
Yeşim Bostan, Gizem Elmaağaçlı ve İpek Tomruk’tan oluşan Makaralı Yay Bayan Milli Takımımız da, finale yükselerek karşılaşmalar sonucu Dünya 4.’sü oldular.
Makaralı Yay Bayanlar kategorisinde finale çıkan Milli sporcumuz Yeşim Bostan, rakibi ile karşılaşmasında 145-145 puan sonucu tek ok atışlarına kalarak ve Dünya 4.’sü oldu.
Tüm sporcularımızı ve antrenörlerimizi başarılarından dolayı kutluyoruz, sporcumuzu ve antrenörlerimizi tebrik ediyoruz.. BÜYÜK ZAFER

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.