BU NASIL BİR İŞTİR?

Ortalık toz duman her kentte partiler 31 Mart seçimleri öncesi, halka daha ucuz, daha kaliteli hizmet vermek için sözler verdiler.
Kimi millet bahçeleriyle ucuz çay- kek dedi, kimi de “Halk Bahçeleri”, “Gençlik Merkezleri”, vs. bir sürü vaatler vererek halktan oy istediler.
Belediyelerin sosyal tesisleri ne için açılır?
Halka hem daha kaliteli, hem de daha ucuz hizmet üretmek için. Onlardaki fiyatlar , aynı zamanda piyasadaki fiyatlarında uçukluğunu kontrol altında tutmak için siboptur. ‘Bir tık’ piyasanın altında olurki, emeklisi, işçisi, memuru … bu nezih yerlerden daha çok yararlanabilsin.Bakın Gelibolu çarşısında çay- 1,00 TL
Kahve bazı yerde 2,00TL bazı yerlerde 3.00 TL
Peki Belediyenin Sosyal Tesislerinde;
Türk Kahvesi 5 TL, 0.50 LT su her yerde 1,00 TL sizde 1.50 TL Nescafeler 5,00 TL,Limonata 5 TL, Bardak su her yerde 50 krş, kola – fanta 4,50 TL, soğuk çay 4,50 TL, 1 şişe gazoz 4,00 TL NEDEN?
Size bir küçük bardak suda 30 krş kar yetmiyor illa 55 krş mu kar edeceksiniz ya da 40 kuruş olan bir şişe suyun 60 krş karı yetmiyorda 90 krş karla satıyorsunuz? diğerleri de aynı..
Koltuk kalitesinden mi?Manzara zenginliğinden mi? AYIPTIR, hem de ÇOK AYIP!
İsterseniz bunu halkımızın cebine göre düzenleyiniz, bunun bir sosyal hizmet olduğunu düşününüz ve bazılarının tarifelerini HALK İÇİN, HALK GÜCÜNE göre düzenleyiniz ki; sosyal belediyeci olun.
Sevgili Başkan..!
Ynalışlık nerede biliyor musunuz?
Sosyal belediyecilik yapmamnız gereken; söylemleri başka, icraatları başka adamlarla bu işi yapmaya kalkmanızda Sevgili Başkanım!
Hani yıllardır söylerim, yazarım da ,sende çevrendeki yalakaların gazıyla hep bana kızarsın ya, işte o her şeyde seni yanıltan, yanlışa itenlerden kurtulamamamda esas hata..!
Olsun kızmaya ve “TUKAKA!” demeye ben razıyım.Yeter ki sen doğru şeyler yap. Ah yanlışa itenlerden bir kurtulsam.Her şey çok daha güzel olacak….
Ben G-A-Z-E-T-E-C-İ-Y-İ-M çokta sevmesen, az da sevsen işim bu benim.Bazı ors. çocukları gibi olamıyorum işte…

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.