Kırsal Kalkınma Desteklemeleri Semineri Yapıldı

Haber: Caner AKŞİT- Fotoğraf : Seçim Turşucu- Gelibolu Atatürk Kültür Merkezi’nde dün çiftçi üreticilerine yönelik olarak Kırsal Kalkınma Desteklemeleri toplantısı düzenlendi.Toplantıda İl Tarım Müdürlüğü Teknikeri Necdet Uyar çiftçi üreticilerine yönelik bilgiler sundu.
İl Tarım Müdürlüğü Teknikeri Necdet Uyar seminerde “Kırsal kalkınma kapsamında yüzde 50 destek veriyoruz.Bu konuda bitkisel ürünlerin işlenmesi, pazarlanması, depolanmasına yönelik yeni tesisler, kapasite artırımı, teknoloji yenileme konularında, tamamlama desteği veriyoruz.
Kırsal ekonomi, alt yapı yatırım konularında çiftlik faaliyetlerinin gelişimine yönelik sistemler, kırsal turizm ve bilişim sistemleri eğitimi ve yenileme noktasında burada da 500 bin liraya kadar destekleme veriyoruz.
Yüzde 50’sini bunlarda gerçek ve tüzel kişiler olmak üzere ayrılırlar gerçek kişilerde 1.250 bin liraya kadar yatırım yapabiliyoruz.Tüzel kişilerde 2.500 milyona kadar yatırım yaptıralabiliniyor.Bunların yüzde 50’sini hibe destek programı yoluyla finanse edebiliyoruz.”dedi.
Kırsal kalkınma Desteklemesi için başvurular www.tarimorman.gov.tr sitesinden yapılmaktadır.İstenen bütün evraklar taranarak sisteme yüklenen bütün evrakların asılları il müdürlüğüne teslim edilmektedir.Son başvuru tarihi 30 Eylül 2019’dur.
Seminer sonunda İl Tarım Müdürlüğü Teknikeri Necdet Uyar çiftçilerden ve salona semineri dinlemeye gelen vatandaşların sorularını yanıtladı.
Seminere İl Tarım Müdürlüğü Teknikeri Necdet Uyar, Gelibolu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Özgür Zeybek , çiftçiler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.